Toho dne byli hráčky i fanoušci poněkud neklidní …

Ve středu 4. dubna nastoupil náš dívčí fotbalový tým La Tralalalala proti celku FC Technika, který s námi sousedil v průběžné tabulce. Ochozy plné fanoušků se těšily na další výborný výkon svého týmu, ale snad nikdo neočekával to, co přišlo v následujících dvou pětadvacetiminutovkách a co, když to vezmeme kolem a kolem, vlastně už jednou přijít muselo.

Začátek zápasu se našim hráčkám povedl přímo ukázkově. Několik minut po úvodním hvizdu dostala hezkou přihrávku Verča Blechová a nekomprosivně prostřelila brankářku Techniky – 0:1. La Tralalalala nepolevilo a dál se snažilo hezkou kombinační hrou ohrožovat bránu soupeřek. Nejisté pokusy Techniky o střely na bránu s jistotou chytala Kája. Po chvíli snažení se na opačné straně hřiště k míči probojovala Zuzka Chlebounová a krásnou střelou zvýšila na 0:2. V tu chvíli se i fanklub probudil ze zimního spánku a začal hnát naše hráčky k dalším gólům. V pohodě a s elegancí hrající holky nerozhodil ani poněkud zmateně a nerozhodně působící rozhodčí. První půle skončila 0:2. A zdaleka nebyl všem překvapením dnešního večera konec.

Začátek druhého poločasu jakoby někdo zkopíroval z poločasu prvního. Verča, míč, rána jako z děla, gól! Na průběžné skóre 0:3 nevěřícně zíraly soupeřky, hráčky i fanoušci. FC Technika se sice snažila skóre korigovat, ale proti trojkombinaci bezvadně fungující obrany, výtečně chytající Káji a správně postavených brakových tyčí neměla šanci. Naopak, po chvíli hraní se pojistit skóre rozhodla Áňa Povolná a opravdu nádherným dloubákem z půlky hřiště, na který by závistivě koukal i sám Panenka, přehodila bezmocnou brankářku Techniky. Výbuch nadšení na hřišti i v hledišti ani nelze popsat. La Tralalalala se nechtělo spokojit ani s tímto výsledkem. Jeden brejk našeho týmu střídal druhý. Na hřiště opět vyběhla Verča Blechová a ostatní hráčky jí připravily další nádhernou šanci, ale i přes skandování fanoušků: „My chceme hattrick!“, se další branku vsítit nepodařilo. Což ale vůbec nikomu nevadilo. Vítězství s nádherným výsledkem 0:4 se i tak zdá být z říše snů. Trenér David Blatský i občasný trenér Martin Cuhra konečně sklidili plody své dlouhodobé a pečlivé práce.

A aby výtečných zpráv nebylo málo, přímo od zdroje mám potvrzeno, že příští týden konečně vyběhnou naše hráčky na trávník v nových červených sukňo-dresech. Našim posledním soupeřem bude vedoucí tým tabulky, Happy Feet, se kterým jsme v minulé sezóně svedli dvě vyrovnané bitvy. Uvidíme, jak se Happy Feet podaří zbrzdit rozjetý vlak La Tralalalala. Očekáváme ukončení sezóny ve velkém stylu, takže věřím, že na tribuně hřiště číslo jedna opět nebude hnutí. Za ultras mohu přislíbit několik chystaných překvapení! Takže ve čtvrtek 12. dubna od devíti na jedničce.

P. S. Od hráček a fanoušků jsem dostal tolik tipů, koho za výkon v utkání pochválit, že nemohu jinak a vzhledem k výjimečnosti zápasu musím okomentovat kompletní vítěznou sestavu:

Kája Kopecká – stačí koupit tankistickou přilbu a z fleku může nahradit Petra Čecha v Chelsea. Výtečnou formu v této sezóně potvrdila první nulou a soupeřky jen bezmocně kroutily hlavou, co všechno se dá chytit.

Verča Blechová – náš Messi v sukních (od příštího týdne doslova), nekompromisní střely a zdařilé průniky na polovinu soupeřek jsou každý zápas úplnou samozřejmostí. Pověst střelkyně týmu potvrdila dvěma nádhernými góly a první hattrick je jistě jen otázkou času.

Hanka Wurzelová – kapitánka a srdce týmu na hřišti také nezahálela. Vzhledem k počtu střel na bránu soupeřek je jasné, že na premiérový gól nebude dlouho čekat.

Zuzka Chlebounová – výtečný nákup zimního přestupového období. Když se rozhodne dát gól, Zuzku jen tak nějaká obrana soupeřek nezastaví, což ostatně předvedla i v tomto utkání.

Iveta Terezie Pelikánová – opět potvrdila pověst neochvějné a pevné hráze proti útokům soupeřek, aneb: „Ils ne passeront pas!“(1)

Kamila Johnová – tradičně jeden z pilířů obrany La Tralalalala. Spolehlivě brzdila útočné snahy soupeřek a sama se snažila ostřelovat jejich branku tvrdými střelami z velké vzdálenosti.

Verča Paštyková – další spolehlivě hrající obránkyně, co Techniku k ničemu technickému nepustila.

Áňa Povolná – výbornou defenzivní práci netřeba zmiňovat a jako bonus krásný premiérový gól. Těšíme na další!

Alina Pranovich, Amal Magauina – dvě nové jarní posily ukázaly, že se v týmu výtečně zapracovaly a že nám rostou další nebezpečné útočnice.

Díky Terce Kráčmerové za focení.

[flagallery gid=20 w=780 h=640 name=Gallery]

(1) „Neprojdou”, Henri-Phillipe Pétain, Verdun, 1916

Kategorie:

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder