Trblblblblb – Žilnaté klády 1:4

Druhý zápas Béčka se odehrál ve sředu 6. března. Proti týmu Žilnaté klády jsme se sešli znovu v plném počtu a sestava zůstala nezměněna, bránu hájil Martin Cuhra, v obraně nastoupili Vojta Cvrček, Honza Crha, Vašek Jánský, Honza Hřib a Jirka Kafka. Na střelbu branek se chystali Petr Hebký, Alnur Mussabayev, Marek Urban, Ondra Kollert, Pepek Florián a Juraj Panek. Soupeře tvořil tým 5 hráčů do pole + brankář.

Vědomi si nulového počtu vstřelených branek v posledním zápase, snažili jsme se tlačit do útoku více hned od začátku. Nijak prosadit jsme se však nedokázali, navíc docházelo ke spoustě zbytečným ztrátám míče vinou nepřesných či zbrklých přihrávek. Soupeř této situace dokonale využil a díky velmi špatné spolupráci v naší obraně se mu podařilo vstřelit hned tři branky v rozmezí prvních 5-10 minut. Ano, přesně tak tragicky jsme začali. Pár nepřesných střel spíše ze střední vzdálenosti protivníka nemohlo nijak rozhodit, takže se zápas do konce poločasu odehrával podle soupeřových not. Jen se štěstím a několika dobrými zákroky Martina se skóre neměnilo.

O přestávce nám konečně došlo, že takhle to dál nejde. Po chvilce hecování nastoupil do druhé půle o poznání lepší tým. Obrana se zvládla zformovat, ubylo nepřesností a s útočnými výpady začínal mít soupeř mnohem větší problémy. Stav utkání změnil jako první Alnur povedenou střelou pod břevno, na kterou si brankář sáhnul pouze konečky prstů. Soupeř bohužel s odpovědí dlouho neotálel a využil standardní situaci, kdy ranou po zemi přesně k tyči podstřelil spoluhráče stojícího vedle zdi. Vyrovnaný poločas skončil vyrovnaným skóre, výsledek zápasu tedy znamená prohru 1:4. Nezbývá než doufat, že v dalším utkání s podporou věrných fanoušků navážeme ještě lepším výkonem tam, kde jsme v druhé půli skončili.