V neděli 24.3. naše volejbalová družstva čekal poslední turnaj halové sezóny. Zatímco A-týmu o nic nešlo, B-tým bojoval o udržení v 9. lize. K jistotě jim mělo stačit pouhé získání všech 4 zápasů bez ztráty jediného setu.

Z důvodů různých nemocí, zranění a pracovních povinností, byli jsme nuceni před turnajem provést výměnu. Do A-týmu na poslední turnaj putoval přijímající smečař Honza Čepila výměnou za zkušenou nahrávačku Zuzku Řežábkovou.

Jak se dařilo A-týmu přibližuje Martin Matušů.

Kdyby skalni fanousek amaterskeho volejbalu zavital dne 23.3. po ranu na Julisku, jeho srdce by jiste neplesalo. Namisto jeho favoritu by zde hraly anonymni tymy, neschopne ukazat peknou hru. Podival-li by se vsak na rozpis zapasu, prisel by na patou, nebot jak se rika – nejlepsi na konec. Ano, prave na patou byl planovan prvni zapas tymu Tralalala, jenz mel skoncit, jak jinak, uspechem. Po tradicni hodince cekani se hraci dostali na hriste a po rychlem zahrati z mraziveho “jarniho” pocasi, se spustil prvni zapas.

Z tisniveho pocasi byla hra zpocatku dosti pomala a jinak tomu nebylo ani na konci. Tralalala vsak uhrali poklidne vitezstvi 2:0 a mohli se ihned zacit na stejnem kurtu na zapas s tymem Vyber z hroznych. Zatimco Tralalala byla stale jeste nerozhybana, to same se nedalo rici o souperi. Tym se vsak snazil a drzel tak s protivnikem krok az do konce, kdy vsak posledni potrebne mice ziskal Vyber. Tim jsme se na cely zbytek nedele mohli rozloucit s moralkou Tralalala, coz bylo videt i v dalsim setu, ktery si jiz Vyber spise vzal.

Zdrcen z porazky, truchlici se tym ubiral do saten, kdyz padl verdikt. Temer bez oddechu se tedy tym pro zmenu rozpisu presunul dle povolani na finalni zapas. Snad ze vzteku z presunu, ci z nevole spadnout jeste vice, podarilo se tymu opet sebrat a drtivou porazkou tymu Nejvice si tak udrzeli Tralalaci pozici 12. v 9. lize Prazske AVL.

Více se dozvíme i o druhém týmu.

B-tým tento turnaj odehrál ve složení Zuzka Řežábková a Khulan Chuluunbaatar na nahrávce, s Otou Kukralem a Romanem Lavičkou na postech smečařů a se Zbyňkem Hubkou a Kubou Cuthem na bloku. Oproti předchozím turnajům jsme již byli poučení a dorazili jsme s několikahodinovým předstihem všichni (nejenom Kuba) a nabídku energetického nápoje Red Bull jsme zdvořile odmítli.

Již první zápas měl být jasnou odpovědí na otázky kolem formy, kterou jsme si na tento turnaj přivezli. Hráli jsme totiž s našimi přímými protivníky o udržení – týmem Nevermind. S tímto týmem jsme se už v minulosti několikrát utkali a věděli jsme, že nás čeká hratelný soupeř. Bohužel se ukázalo, že nejsme schopni oplácet stejně razantním útokem a zápas se nám jaksi nevyvedl. A po dramatických koncovkách jsme prohráli oba sety.  Tím se naše naděje rozplynuly.

Další zápas nás čekal tým Draze Zaplacená Zkušenost, se kterými jsme neměli žádný problém a hladce zvítězili 2:0. Toto byl náš druhý zápas v řadě a podle rozpisu jsme měli ten následující odpočívat a regenerovat síly proti dalším soupeřům. Bohužel, organizátor nám toto nedopřál a už lehce unaveni jsme se pustili do souboje s čerstvými volejbalisty z týmu Na Odstřel! To se také projevilo na našem zkamenělém výkonu a poté, co se nám na poslední chvíli podařilo urvat první set pro sebe, jsme v druhém a v tiebreaku podlehli.

Jako by toho nebylo málo, i poslední zápas jsme měli hrát hned po tom třetím. Ale s tím rozdílem, že počkáme, až naši soupeři dohrají na vedlejším kurtu. Vzhledem k tomu, že se už blížila devátá hodina večerní, nebyli jsme zrovna nadšeni. Naším soupeřem byli druhý tým s ambicemi na udržení – Eager Cadets. Jelikož soupeř byl rozehřátý a motivovaný, což se o nás říct nedalo, prohráli jsme lehce 0:2.

Tím jsme zakončili své letošní působení v pražské Amatérské Volejbalové Lize. Zatímco se náš A-tým umístil na 12. místě, čímž úplně nepropadl, ale také nedokázal nic senzačního, B – tým se bohužel pro příští sezónu poroučí do nižší ligy, čím jednoznačně zklamal své oddané fanoušky a týmové vedení bude muset vyvodit patřičné důsledky.

Kategorie:

2 komentáře

Napsat komentář

Avatar placeholder