Do finále 9. AVL ligy postoupilo celkově 5 nejlepších týmů z tabulky. Každý z týmů si s sebou přinesl výsledek ze zápasů proti soupeřícím týmům během základní části soutěže a poté se o postup utkal “každý s každým”. První dva týmy měly postoupit do 8. AVL ligy přímo, třetí a čtvrtý tým měl ještě hrát baráž, ve které se hrálo o postup s týmy, které bojovaly o udržení v 8. lize.
Do finále se dostaly tyto týmy: Výběr z Hrozných (ze vzájemných zápasů vyšli nejlépe a proto začínali finále s 8 body), Silvia’s Saints (ve vzájemných zápasech získali 7 bodů), Nejvíce (rovněž 7 bodů), TJ Špína z Kačerova (5 bodů) a samozřejmě Trblblblblb (se ziskem pouhých 3 bodů).
Náš tým nastoupil v sestavě Romča Lavičková, Terka Franková, Maryla Svobodová na nahrávce, Zbyněk Hubka a Martin Matušů na bloku, Martin Cuhra, Jirka Kurka, Luboš Hudec na smeči a Honza Medřický jako libero.
Už od začátku turnaje jsme museli pořádně zabrat, protože na nejhorší postupové 4. místo jsme ztráceli 2 body oproti týmu TJ Špína z Kačerova. Nicméně první set zápasu s Silvia’s Saints nám moc nevyšel a prohráli jsme ho 21:25. V druhém setu jsme zabrali a vyhráli (25:20), ale vítězství v zápase bohužel slavili Silvia’s Saints poté, co jsme je nedokázali porazit v tiebreaku a prohráli 10:15. Dalším ze soupeřů byl tým Nejvíce. Proti nim jsme také nezačali nejlépe a už brzy po začátku 1. setu jsme museli dohánět ztrátu několika bodů. Na konci setu jsme se naštěstí vzchopili a pouze těsně prohráli 23:25. V dalších setech se nám dařilo už mnohem lépe a s přehledem jsme vyhráli druhý set (25:18) i tiebreak (15:7). Vítězství v tomto zápase nám značně zlepšilo náladu, protože získané dva body (a také jeden bod, který jsme urvali v prvním zápase) snížily náskok týmu TJ Špína z Kačerova na pouhý 1 bod.
Zápas s TJ Špína z Kačerova byl asi nejvíce klíčový. Prohra s tímto týmem by nám vzala jakékoliv další šance na postup. Soupeři jsme ovšem nedali šanci a v prvním setu ho porazili 25:20. V druhém setu jsme vyhráli s obrovským bodovým náskokem 25:12 a to i přesto, že v prvním setu si Martin Matušů poranil záda, a na druhý set ho na bloku musel zastoupit Luboš Hudec. Po této výhře jsme už měli postup jistý, ale na oslavy zatím nebyl čas, čekal nás totiž ještě poslední zápas.
Před zápasem s týmem Výběr z Hrozných jsme věděli, že tento tým s námi půjde do baráže a výsledek zápasu z finále se bude počítat i v baráži. Zápas tak pro nás byl velmi důležitý. Výběr z Hrozných na tento zápas neměl jednu nahrávačku a tak si jednu “vypůjčil” z jiného týmu. To je ovšem proti pravidlům AVL a tak kapitán Zbyněk Hubka svolal týmovou poradu, abychom se domluvili, zda-li máme tento přestupek proti pravidlům nahlásit a kontumovat zápas, nebo zda-li máme souhlasit s tím, že Výběr z Hrozných bude hrát s hráčem, který není na jejich soupisce a zápas normálně odehrát. Nakonec bylo dohodnuto v rámci fair play, že zápas odehrajeme. Už o 10 minut později jsme rozhodnutí litovali, neboť jsme začali prohrávat první set asi o 10 bodů. Nelitovali jsme však dlouho, protože jsme nakonec první set vyhráli 25:21, což soupeře už definitivně zlomilo a v druhém setu nám podlehli 25:12.
Konečné výsledky finále: 1. Nejvíce (15 bodů)
2. Silvia’s Saints (13 bodů)
3. Trblblblblb (12 bodů)
4. Výběr z Hrozných (12 bodů)
5. TJ Špína z Kačerova (8 bodů)
-LH-

Kategorie:

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder