Letní liga – shrnutí

Jak si jistě všichni pamatujete, jarní sezóna Veteránů byla skvostná a suverénní. Po postupu z prvního místa jsme se rozhodli nezahálet ani o prázdninách a zářit i v Letní lize. Tato soutěž se ale odehrávala na nechvalně známé Pražačce, kde má Tralalalala zákaz hrát, proto jsme se museli maskovat jako tým Moe’s. V této soutěži už Veteráni zas tak suverénní nebyli, bilance celkových šesti odehraných zápasů: 2 výhry, 2 remízy, 2 prohry není nijak oslnivá. Je však třeba si uvědomit, že se jednalo o soutěž napříč všemi ligami, takže jsme se často potýkali se soupeři hrajícími několik lig nad námi (ale i pod námi).  Přesto se Veteráni dokázali probojovat až do play-off, cesta tam však nebyla jednoduchá.

Museli jsme se potýkat s rozmary počasí (málokomu se poštěstí odehrát jeden zápas ve 35 °C a následně druhý za přívalových dešťů), občasným nedostatkem hráčů (bylo ověřeno, že mít na střídání jenom madam Blechovou není úplně ideální stav) a nedostatkem, ale i přebytkem zelené. Celou soutěž provázely dramatické momenty (to, že jednou přijde Toom pozdě na zápas je OK, ale to, že má u sebe dresy celého týmu, to už tolik OK není), momenty čisté škodolibé radosti (při ponížení soupeře gólem od holky), momenty zklamání (když celý zápas makáme jak blbí a nakonec dostaneme jeden smolný gól, který rozhodne utkání), momenty ultimátního facepalmu (když Špáňa z metru netrefí prázdnou bránu), ale také momenty absolutního zděšení (když přijel pan Cuhra a chtěl hrát v poli). Kdyby na naše zápasy přišli nějací fanoušci, viděli by spoustu pěkných fotbalových akcí, následně už ne tolik pěkných hospodských akcí, a jako bonus to, že jsme posrali play-off a nestali se absolutními vítězi jako na jaře.

V poslední pozápasové hospodě se hlasovalo o nejužitečnějšího hráče týmu celé soutěže. Vítěz si pak odnesl vzácnou Tesco kartičku (v případě nepřítomnosti hráče by mu byla odeslána poštou). Tento titul s přehledem a hlavně proto, že se nikomu nechtělo platit za známku pro Davida Karala, vyhrála Verča Blechová. To o účasti Veteránů v letní lize vypovídá vše.

Mademoiselle Zelená

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář