Tralalalala – UNITY 4:6

Dne 23. 9. 2014 se A-tým Tralalalala po jedné sezóně strávené v předpralesní  4. Strahovské lize znovu představil v lize číslo 3. Prvním soupeřem po návratu mezi pseudoelitu byl tým UNITY, který se ve 3. Strahovské lize ukázal vůbec poprvé.

Sestava byla takřka kompletní, jedinou absenci hlásili Josef Florián a nováček Filip Vobr.

Začátek zápasu odpovídal utkání z říše snů. Ve 3. Minutě se před Honzou Crhou doslova rozestoupila zeď a bylo to 1:0. O další 3 minuty později využil milimetrovou přihrávku Ondry Šubrta jeho kolega v útoku Jakub Šandera a upravil tak na 2:0. Pak ale přišlo období temna. Martin Cuhra si nejprve trestuhodně nechal dát gól z takřka poloviny hřiště (střela přes obránce, nemohl za to, pozn. kap.), 2:1. Poté přišli další 2 góly po nedůslednosti v obraně a stav v poločase byl rázem 2:3.

Druhý poločas se odvíjel takřka stejně jako poločas první. V úvodu záhadně doputovala do sítě střela nováčka Jiřího Urbana, která znamenala vyrovnání na 3:3. A když výjimečně přesným výhozem našel Martin Cuhra za obranou Jakuba Šanderu, který v koncovce nezklamal, bylo to náhle 4:3. Poté ale přišlo druhé období temna. Střela takřka z půlky (opět střela přes obránce, opět nemohl za to, opět pozn. kap.), 4:4. Chyba v obraně, 4:5. K tomu se ještě přidala gólová neschopnost Filipa Petráska (nejen jeho, spíše celého týmu, pozn. kap.), která připomínala slavné období Fernanda Torrese v londýnské  Chelsea. (Tato neschopnost pokračovala i 25.9 v zápase Veteránů, pozn. red.) Pak přišlo už jen zesměšnění Martina Cuhry v podobě branky na konečných 4:6.

Nutno říci, že soupeř UNITY projevil určité známky vyšší kvality, ale zmíněnou prohru 4:6 zapříčinila především neuvěřitelná nedůslednost v obrané fázi. A s tím je potřeba něco udělat.