V úterý 7.10.2014 v 8 hodin večer na hřišti číslo 2 odehrálo Tralalácké Áčko již svůj třetí zápas skupiny C 3. strahovské fotbalové ligy. Soupeřem nám byl velmi kvalitní a dobře známý tým, kat z letošního poháru děkana, FC Gargamel. Tým soupeře disponuje hráči, kteří hrají nebo v minulosti hráli poměrně vysoké soutěže ve velkém fotbale, čehož jsme si byli vědomi, ale neposrali jsme se z toho. Sebevědomí nám také nahonil výsledek minulého zápasu, kde jsme jednoznačně týmovým výkonem přejeli nebezpečnou Rotu Zla.

Naše sestava byla téměř kompletní. Chyběl ovšem základní stavební kámen naší obranné řady Honza Crha a dále nováček Jirka Urban, který se přejedl a následně si na přednášce přeležel některé části svého těla. O tom, jak se nám oba plejery podařilo či nepodařilo nahradit, se dozvíte v následujících odstavcích.

Utkání jsme začali klasicky úvodním náporem, ze kterého rezultovaly dva rychlé góly v síti soupeře. Tento periodicky se opakující fakt přikládám kvalitní rozcvičce, kdy polovina hráčů poctivě mrdá na bránu a druhá stojí v kroužku pod vedením Slovakiena Mišo Vozára a drbe se na koulích. Do sítě se trefil Pepa Florian a konečně také Ondra Šušu Šubrt, který dostal od soupeřova goalkeepera vyloženě dárek, když napálil svého spoluhráče do zad. Do poločasové pauzy jsme si už odnášeli vedení 5:3, kdy soupeř hrozil především dobře mířenými střelami ze střední a delší vzdálenosti.

Vstup do druhého poločasu už tak veselý nebyl, nedařilo se nám plnit taktické pokyny, které jsme si stanovili o přestávce – bránit výsledek a hrozit z brejků. Často jsme propadali v obranné fázi a dávali jsme hráčům soupeře příliš mnoho prostoru. Během hry jsme se však dokázali rychle srovnat. S přibývajícím časem stoupala v týmu FC Gargamel frustrace, z níž pramenilo trapné brečení u rozhodčích a stěžování si několikrát za sebou na neexistující malou domů. Do konce zápasu se nám podařilo přidat ještě pár gólů a inkasovat pouze jednou, a to ze standardní situace. Do střelecké listiny zápasu se zapsal hattrickem Ondra Šubrt, dvakrát Pepa Florian a po jednom zásahu si připsali také Filip Petrásek a Jakub Šandera.

FC Gargamel byl po většinu zápasu lepším týmem, déle držel balon na svých kopačkách, nepočítáně střeleckých pokusů skončilo mimo tři tyče anebo je vytěsnil náš kapitán a gólman v jedné osobě Martin Cuhra. Několikrát dokonce balon tancoval na brankové čáře. Měli jsme štěstí, které ale dostatečně krmíme snahou a převážně týmovým výkonem. Již se neženeme naivně dopředu, tak jak tomu bylo v minulosti, ale vyčkáváme na správný okamžik. Nedovolujeme, aby nás soupeř přečísloval. Díky tomu také momentálně okupujeme první místo v tabulce. Doufejme, že si tuto formu udržíme i nadále, proto nás přijďte podpořit, třeba již toto úterý proti týmu Bez Myšlenky.

Aleš

Kategorie:

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder