Trblblblblb – Řízky pokaždé jinak

Náš třetí zápas v této sezoně jsme odehráli 9. října tradičně od 10 hodin. Sešli jsme se v hojném počtu osmi plejerů, s dobrou náladou a zdravě nabuzení. Sestava tedy byla následující: David Brožek, Vláďa Dufek, Radim Wolf, Tomáš Herman, Kuba Rousek, Vojta Straka, Alexej Bezglasnyy, Pavel Jíška a moje maličkost v bráně – Karel Andrle. Po výkonech z prvních dvou kol, které nepřinesly ani jeden bod, v týmu nebyla znát špatná nálada, ale naopak odhodlání špatný vstup do sezony zavčasu napravit a ukázat, že cílem je pro nás playoff.

Člověk by si řekl, že pro nás bude výhodou početní převaha hráčů, jelikož soupeř se dostavil pouze v počtu 4+1, kdežto my měli možnost komfortně střídat čtyři hráče. Avšak jak to u nás už bývá, malinko jsme prospali začátek a aktivnější i běhavější soupeř ukázal, jakými že to fotbalovými schopnostmi disponuje. Postupným útokem se dostával poměrně hladce až do zakončení, nicméně nikterak nebezpečného. Ujala se až obyčejná, avšak schovaná střela na zadní tyč, na kterou jsem přes šikovně clonícího protihráče nebyl schopen v bráně zareagovat. Naštěstí jsme nesvěsili hlavy a začali hrát o to důrazněji a k potěšení oku fanouška i přesněji, což začalo přinášet kýžený efekt. Oku lahodícími kombinacemi začínajícími již od posledního hráče v poli jsme se dostávali do zakončení. Vyrovnání se dostavilo v zápětí, když Alexej projevil parádní důraz před soupeřovou bránou uprostřed zmatené obrany a prostřelil gólmana soupeřů. V aktivní hře jsme pokračovali i nadále, což sem tam otevíralo prostory pro úniky soupeřů do rychlých protiútoků, ale zodpovědným vracením se je obrana spolehlivě eliminovala a se šudlami, které přesto občas prošly, jsem měl v bráně potěšení. Obrat v zápase jsme dokonali dalšími dvěma góly z kopaček Kuby Rouska a opět Alexeje, v závěru se ještě po pěkné výměně balonů s křídelními hráči otevřel prostor pro kvalitní dalekonosnou střelu z dílny Davida Brožka, ta ale bohužel jen orazítkovala tyč.

Ve třetím zápase jsme se tedy po zlepšeném výkonu především v obranných řadách konečně dočkali plného bodového zisku. Předvedená hra se zdá býti kvalitním základem do dalších klání, ve kterých samozřejmě nebereme nic jiného než opět tři body. Touha po vítězství a dobrá nálada v týmu tomu nenápadně napovídá.

Karel

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář