Tralalalala – Technika 3:2, aneb jak nám první liga mezi prsty protekla

Ve středu 7.12. jsme nastoupili k našemu poslednímu utkání v play-off skupině 2. strahovské ligy. Soupeřem nám byla dobře známá Technika, se kterou jsme pravidelně válčili několik sezon zpět.  Ta v letošní sezoně vyhrála bez porážky (s jednou kontumační prohrou …) svojí základní skupinu a i v play-off si připsala dvě výhry. My kokoti jsme si zkratem v posledních minutách předchozího zápasu postupové šance výrazně ztížili, nicméně vše stále bylo v našich rukách. Předzápasová matematika byla jasně daná, pro postup do první ligy a účast na finálovém večeru bylo potřeba vyhrát o minimálně dvě branky.

Účast na zápase byla přes lehčí komplikace nakonec dobrá. Chyběli pouze už 2 dny namol opilý Pavlíto, Filippo kterého taktéž zmohlo zapíjení pondělní prohry a narozenin pana Č a Bobshit, který byl čerty odnesen do Německa. Sestava tedy byla Lenochod v bráně, v obraně Otík, Martin, Kuba K. a Lukáš. Úkol vstřelit minimálně o dvě branky měli na svých bedrech Kuba Š (který před svojí fanynkou Lucií H bohužel projevuje značnou nervozitu a impotenci…), alkoholik Zdenál, Pavel G a nakonec se uráčil dostavit i Sparťan. Technika s 9 lidmi na soupisce se v průběhu sezony scházela maximálně se dvěma na střídání. Tentokrát se uráčila dostavit v kompletním počtu a naznačila tak, že nám rozhodně nedá první ligu zadarmo.

Nicméně udeřit jsme mohli jako první my, když hnedka při prvním střídání utekl soupeřově obraně sparťan, nicméně svůj samostatný únik neproměnil a pokračoval tak ve svém střeleckém trápení, které ho s námi provází. Soupeřova hra vycházela ze zabezpečené obrany, řídící se podle nám neznámého vzorce 1+1, který neustále vyřvával jejich brankář. Přesto jsme se jako první dočkali my, když po rychlé kombinaci předkládal sparťan Martinovi před prázdnou bránu. Na tempu hry to nic nezměnilo a ta byla i nadále vyrovnaná a troufnu si říct na vysoké úrovni. Bohužel jednu z našich mála chyb dokázal soupeř využít, když přečíslení 2 na 1 zakončil hráč s míčem střelou na bližší tyč a zaskočil tak Lenochoda chystajícího se na fantastický zákrok po očekávané přihrávce. Tímto bohužel také skončil první poločas.

O přestávce následoval motivační pohovor, že první lize jsme nikdy blíž nebyli a že by byla škoda tuto šanci promarnit. A ono to pomohlo!!! Nastoupili jsme do druhé půle v neuvěřitelném tempu, a když Martin se sparťanem soupeřům ještě jednou zopakovali svojí akci z prvního poločasu, dostali jsme se rychle do vedení. Ba co víc, ani ne minutu po rozehrávce se nějakým způsobem podařilo Zdenálovi protlačit míč do brány a naráz jsme měli potřebné dvoubrankové vedení! Přidalo nám to klid na kopačky a naopak výrazně znervóznělo soupeře, naráz to byl on, kdo musel útočit. Bohužel jsme nedokázali využít soupeřovi otevřené obrany a přicházející šance spalovali jednu za druhou… A jak to tak bývá, trest na sebe nenechal dlouho čekat. Nejsmutnější na tom je, že tento gól přišel z ničeho. Po soupeřem vyhozeném míči následoval na půli prohraný souboj, a i když druhý obránce rychle přispěchal na pomoc, soupeřovu útočníkovi se podařilo o špičku nohy dosáhnout na míč dříve jak před obránce, tak před vyběhnuvším Lenochodem a propasovat pod ním míč do brány. Bohužel tento gól nám úplně svázal nohy a přidáme-li fakt, že soupeř odmítal opustit vlastní polovinu, čekal nás nesmírně těžký úkol vstřelit postupovou branku. S přibývajícím časem, rostoucí nervozitou a gradací hry na riziko začala mít hra dost jednotvárný průběh: náš neúspěšný útok a následné soupeřovo přečíslení, které zůstalo neproměněno. A to i v době, kdy při naší powerplay chodili v podstatě sami na jednoho obránce s prázdnou brankou… Bohužel veškeré naše zoufalé snahy ukončil závěrečný hvizd my tak utrpěli „Pyrhovo vítězství“, kdy nás od postupu do první ligy dělil jeden jediný gól. L

Pro ilustraci uvádím vzájemnou minitabulku mezi 6-bodovými týmy naší skupiny, která rozhodovala o postupu. Těsnější to už být nemohlo.

Tým Skóre
Technika +1
Tralalalala 0
Bílka -1

Pro vyrovnanost skupiny bych podotkl, že čtvrtý tým Fraktura měl skóre -4, i když třikrát prohrál!

Aneb těžko říci, jestli bude první liga někdy blíže a dvakrát škoda zkratu v pondělním zápase (vést proti týmu bez střídání 4:2 pár minut před koncem a prohrát, to se prostě nesmí stávat).

Na druhou stranu, kdyby by nám někdo před sezonou řekl, že do posledního zápasu budeme hrát o první ligu, tak bychom to brali všemi deseti. Vždyť v loňské sezoně jsme hráli 3.ligu a letos ukončili sezonu s bilancí (7-0-3), když jsme prohráli pouze s velmi silnými týmy, kde dva postupují do první ligy! Zbylé dva postupující do první ligy jsme navíc v loňské či letošní sezoně porazili!!! Z mého subjektivního hlediska musím říci, že letošní předváděný fotbal je nejlepší, který jsem za dobu svého působení v Tralalalala zažil a budeme-li takto pokračovat, věřím, že v příští sezoně máme dobrou šanci se historického postupu dočkat.

Tak všichni doufejme, že i na jaře bude pravidelně znít Strahovem mocné : „TRALALALALA“.