V pondělí se tým Odpadu utkal se svým osudovým soupeřem – FC Exekutory. Tento tým jako jedinný hrozil tím, že našim borcům sebere jejich jinak nikým nezpochybňovanou pozici na posledním místě tabulky.

V manšaftu byla před zápasem jasně cítit nervozita a chlapci hledali jistotu nohou v několika kolujícíh lahvích zelené. Tlak ze strany diváků byl neúprosný. Nechtěli vidět, jak by jejich oblíbenému týmu byla odepřena jinak tvrdě vydřená poslední příčka.

Hvizd a už se hraje! Chlapci nasadili svou klasickou techniku předstírané zmatenosti v marné naději, že soupeř využije nabízený prostor a skóruje. Ten se ale ukázal jako pravý soupeř odpadu a za žádnou cenu nechtěl vystřelit směrem na bránu a ochudit se tak o prestižní pozici posledního. Útok našich borců odváděl ovšem perfektní práci! Bez vyjímku pálil každý míč přímo do outu a neriskoval zbytečné střely na bránu.

Soupeř vycítil tuto strategi, po Štěpánově náhozu od brány zamezil tvrdou hrou tělem (na pomezí faulu) našim hochům spálení této šance a jeden z obránců hlavičkoval míč přímo do své brány. Jak diváci, tak hráči odpadu byli přirozeně rozčarováni a jen díky neskutečnému nasazení byla obrana našeho týmu schopna donutit soupeře vsítit vyrovnávací gól již po 30 vteřinách po rozehrání.

Toto skóre si oba týmy podstatnou dobu držely a hrály raději opatrně v obavě před chybou, která by mohla darovat druhému týmu zápas. Naštěstí si chlapci věděli i s touto situací rady a během zmatku na hřišti uskočili šoupavé nahrávce směrem na bránu a tím se opět dostali do skóre vedoucího k porážce.

Na střídačce panovala obava kontaktního gólu, který by ještě mohl zamíchat celou hrou. Pro jistotu nenechali naši borci nic náhodě a nechali soupeře vsítit ještě jeden “pojišťovací” gól. S jistotou si udrželi svou neoddiskutovatelnou pozici posledního týmu v lize a svůj cíl splnili. Oslavy, které potom v blízkém restauračním zařízení zcela zaslouženě vypukly by se daly přirovnat snad jen k woodstocku let šedesátých. Dobrá práce hoši, ale neusnout na vavřínech!

Kategorie: Nezařazené