FJFI-FS 5:5

V druhém zápase univerzitní florbalové ligy jsme narazili na velice silného soupeře, fakultu strojní. Soupeř zcela evidentně trpící špatnou morálkou, se sešel jen v minimálním počtu nutném pro nastoupení. V první třetině jsme využili momentu překvapení společně s naší zcela zdrcující převahou v časných příchodech a třetinu jsme ovládli 3:0.

Doba trvání třetiny se ukázala jako dostatečný interval tolerance pro příchod strojaře na zápas. Do druhé třetiny soupeř nastoupil s možností střídání a také podstatně soustředěnější. Přišli jsme obě počáteční výhody a soupeř nás začal ve zbytku zápasu pomalu dotahovat až na konečný stav 5:5. Avšak s naší trvající odolností proti útokům strojařů, rostla jejich nervozita. Situace začínala být kritická, naštěstí zápas skončil dříve, než došlo k vysypání ložisek z nějakého strojaře, případně k rozštěpení jaderňáka. A tak zbyla jen veselá historka o tom, jak jeden strojař nebyl schopný pochopit princip symetrie při vhazování.

Hvězdou zápasu byl bez pochyby Matěj Vaculčiak, který si připsal 4 góly a jednu asistenci. Jelikož jde o historický úspěch, rozhodl se kapitán neudělit minelu zápasu a to i přes to, že Michal Sakmár se opět pokoušel o svůj slavný tenisový úder, který předvedl v minulém zápase.