FJFI-PEF 1:3

Hlási sa Praha, hlási sa tretí zápas univerzitnej florbalovej ligy (UFL).

Družstvo Tralalala už tradične v piatok nastúpilo proti veľmi silnému tímu PEF ( ze suchdolské ČZU). Pred zápasom  sa v šatni iba v tichosti spomínal fakt, že naše družstvo túto sezónu ešte neprehralo (ani nevyhralo), a ak by sa nám opäť podarilo bodovať, bol by to pre nás historický úspech. Čo treba hľadať za tým že sme ešte túto sezónu neprehrali? Kde-kto by si mohol myslieť, že dôvodom je zlepšenie našej hry, alebo výborné posily z prvého ročníka, či nezohratý súper na začiatku sezóny. Avšak pravda je iná. Náš kapitán veľmi šalamúnsky vyberal čas zápasov tak, aby sa súper, hoci je akokoľvek kvalitný, nezišiel proti nám vo viac ako šiestich hráčoch, pričom my sme postavili  minimálne dve kompletné päťky. Takto presne to vyzeralo aj dnes. Na strane Tralalala bolo 11 hráčov a na strane súpera iba 6. To napĺňalo naše rady pred začiatkom zápasu optimizmom a nádejou v ďalší dobrý výsledok. Ako to však dopadlo ?….veď posúďte sami.

Už po buly v prvej tretine bolo jasne vidieť, na ktorej strane sa nachádza herná kvalita. Na našej to pochopiteľne nebolo. Súper si dokázal pekne nahrať, zatlačiť nás a aj nebezpečne vystreliť a to aj s dievčaťom v tíme.  Preto bolo prekvapením, že ako prvý sme sa s gólu tešili my, čo ešte viac pozdvihlo náladu medzi hráčmi. Začali sme si namýšľať, že tento zápas jasne vyhráme a kondične súpera minimálne dvojnásobne prevýšime. Vytriezvenie prišlo však hneď v zapätí, ako inak, dostali sme vyrovnávajúci gól. Prvá tretina preto skončila remízovým stavom 1:1.

Druha a tretia tretina bola rovnaká. Súper bol pomerne vyčerpaný a tak zväčša čakal na naše chyby a my sme začali ukazovať z čoho všetkého sa nedá dať gól. PEFáci  v každej tretine strelili po jednom góle a my rovnako v oboch žiaden. Šancu sme však mali aj na dva zápasy. Kriticky musím poznamenať, že ja sám som mal minimálne tri gólové šance, ktoré trebalo premeniť a všetci ostatní po minimálne jednej-dvoch.

Čo povedať na záver? Zápas to z našej strany nebol zlý, avšak dnes nám chýbal hráč, ktorý by dokázal premeniť šance a potiahnuť tím  v situáciách, kedy to najviac potreboval. Našu sériu neprehier sa nám nepodarilo predlžiť, avšak na druhej strane máme po troch zápasoch skóre 14:16, čo je na naše pomery celkom dobré. Konečný výsledok zápasu bol teda 1:3.