Akademický rok 2011/2012

Obhájí jaderka vítězství v Souboji fakult?

Tento akademický rok se uskuteční již druhý ročník Souboje fakult ČVUT. Ptáte se, co že to ten Souboj fakult vlastně je? Akademický rok 2011/2012 byl totiž tak trochu průkopnický, co se vysokoškolského sportu týče. Tedy alespoň na ČVUT. Prvním rokem se totiž uspořádalo soutěžní klání, které prověřilo většinu fakult ČVUT ve čtyřech sportovních disciplínách, aby se zjistilo, která že ta fakulta má nejlepší sportovce. Soutěž probíhala celý rok a fakulty se mezi sebou utkaly ve volejbale, fotbale, bowlingu a na dračích lodích.
Určitě tedy již tušíte, která fakulta se může honosit prestižním titulem „nejsportovnější fakulta ČVUT za akademický rok 2011/2012“. Ano, jsme to my, Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská! Nutno podotknout, že vyhrála fakulta, která jako jediná nemá tělocvik jako povinný předmět a která nemá a nikdy neměla katedru tělesné výchovy! Jak je to možné? Zásluhu na tom má náš Sportovní tým při Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze Tralalalala a samozřejmě také urputné nasazení všech jednotlivců. Neváhali jsme a opět jsme se snažili pozvednout jméno fakulty i za pomoci sportovních výkonů, které se ukázaly být více než zdařilé. Doufejme tedy, že s nastolenou tradicí a dobrými výkony budeme i nadále pokračovat.
Letošní ročník totiž už pomalu klepe na dveře. 17. listopadu se odehraje první část turnaje, znovu ve volejbale v hale Kotlářka. Sváteční den bude jistě ideální pro co největší počet hráčů bojujících za dobré jméno fakulty i fanoušků ženoucích svůj tým k vítězství. Další sporty přijdou na řadu po Novém roce. Ještě na konci zkouškového (2. února 2013) změří své síly florbalisté a 16. března se uskuteční soutěž ve frisbee. Následně se 13. dubna odehraje fotbalový turnaj na Strahově. Vyvrcholení opět přijde na rektorský den, kdy se na Císařské louce uskuteční závod dračích lodí.
Po loňském vítězství tedy naše ambice nemůžou být jiné, než obhajoba prvenství, i když už teď je jasné, že to nebude jednoduchý úkol. Pokusíme se ale i letos ukázat, že jsme nejen nejkrásnější a nejchytřejší, ale také nejsportovnější fakulta!
A jak tedy z našeho pohledu vypadal vítězný loňský ročník?
Prvním částí Souboje fakult byla soutěž smíšených družstev ve volejbale, která se odehrála dne 3. 12. 2011 v areálu ČVUT Kotlářka. Náš tým nastoupil namixován z hráčů obou jaderňáckých volejbalových týmů. Předvedli jsme velmi dobré výkony, náš tým neprohrál jediný set a suverénně jsme se umístili na prvním místě.
Druhá část turnaje se odehrála 25. 2. 2012 ve Studentském domě, tentokrát se jednalo o bowling. Reprezentovali nás 3 hráči – Jan Hejný, Katsiaryna Mialeska a Martin Ševeček. V semifinále náš tým ukázal výborné náhozy, díky kterým se dostal do finále, kde jsme se ale přes všechny snahy umístili na hezkém šestém místě s 566 body. První skončila reprezentace FITu.
Třetí soutěžním sportem byl fotbal, kde jsme si kladli velké ambice. Z našich třech týmů jsme i přes absenci některých klíčových opor vybrali to nejlepší a turnaj, který se konal 14. 4. 2012 na Strahově, jsme po čtyřech hladkých výhrách bez potíží a s grácií ovládli. Po třech disciplínách jsme v celkovém bodování Souboje fakult figurovali na děleném prvním místě s FITem. Pomalu, ale jistě se naše mysli začaly upínat k celkovému triumfu…
Vyvrcholení přišlo na rektorský den 16. 5. 2012 v závodě dračích lodích na dvousetmetrové trati. Protože po předchozích turnajích byly ostatní fakulty kromě FITu takřka vyřazeny z boje o celkové vítězství, prakticky nám stačilo být ve dračích lodích lepší než posádka informatiků. Hned ráno jsme se sešli v dostatečném počtu dvaceti jedinců, kteří si byli dostatečně vědomi vážnosti situace.
Nejdříve se jely rozjezdy. Tři posádky si to mezi sebou rozdaly o přímý postup do finále. To jsme sice nezvládli a skončili těsně druzí, ale to nám vůbec nemohlo vadit. Měli jsme jistotu semifinále, ba co víc, posádka FITu naprosto nesynchronizovaně a zmateně dojela poslední, což ji katapultovalo do oprav, kde se jim ovšem dařilo obdobně a skončili nakonec poslední. To znamenalo, že bez ohledu na další výsledky jsme zvítězili v celkovém Souboji fakult, a již nyní mohlo propuknout bujaré veselí. Ale to bychom nebyli my, kdybychom to bývali jen tak vypustili, a tak jsme v semifinále upádlovali opět druhé místo, a dostali se do finále. Ve finále se tentokráte utkaly posádky už čtyři – FD, FJFI, FSv a FBMI. Snad ukonejšeni již jistým vítězstvím jsme nasadili trošičku ospalejší tempo, které i tak stačilo na třetí místo a pomyslnou „bednu“.
Gratulace od pana rektora byly tedy více než na místě. Celkové vítězství v Souboji fakult za akademický rok 2011/ 2012 berou sportovci z Jaderky!

Umístění

Volejbal

 1. místo FJFI
 2. místo FIT
 3. místo centrála

Bowling

 1. FIT (JOZXYQK) – 726
 2. FSv (ELKOtým) – 674
 3. FEL (PMS) – 617
 4. FIT (Turingovy koule) – 606
 5. FBMI (Medicimbaly) – 588
 6. FJFI (Tralalalala) – 566
 7. SU (Centrála) – 619
 8. FBMI (Venušiny kuličky) – 593
 9. MÚVS (Masarykovi manažerky) – 544
 10. FD (Krysí smrť) – 580
 11. MÚVS (Dcery tatíčka Masaryka) – 464
 12. FEL (FELforce) – 498

Fotbal

 1. Tralalalala (FJFI) – 12b. (30:4)
 2. REXAM (mix) – 9b. (24:7)
 3. Veselí trpaslíci (mix) – 6b. (13:29)
 4. FIT – 3b. (13:15)
 5. MÚVS – 0b. (4:25)

Dračí lodě

 1. FBMI – 15b.
 2. FSv – 13b.
 3. Tralalalala (FJFI) – 11b. 
 4.  FD – 8b.
 5. FEL, FS – 7.b
 6. FIT – 6b.

Celkově

 1. Tralalalala (FJFI) – 47b. 
 2. FIT – 42b.
 3. FSv – 26b.
 4. FBMI – 22b.
 5. FEL – 18b.
 6. FD – 11b.
 7. MÚVS – 9b.
 8. FS – 7b.
 9. FA – 0b. (neúčastnili se žádného turnaje)

[flagallery album=17 w=780 h=640 skin=default name=Souboj fakult]

Napsat komentář