Akademický rok 2012/13

 Letošní, v pořadí druhý, Souboj fakult ČVUT nabízí velmi zajímavou zápletku pro milovníky dramatu. Proč? Po čtyřech z pěti turnajů jsou bodově na špici totiž hned tři fakulty: FBMI, FJFI a FSv. V pátém

turnaji, kterým budou dračí lodě, se tedy vše rozhodne! Obhájíme loňské vítězství?

Ale popořadě. Prvním turnajem byl turnaj volejbalový 17. listopadu 2012. V prvních zápasech jsme jasně ukázali, kdo tento turnaj chce vyhrát. Náš mančaft naprosto jasně dominoval a zakolísání přišlo až v zápase s FBMI, kdy jsme poprvé ztratili set. Avšak v posledním dramatickém zápasu s FELem jsme dokázali urvat poslední důležitý set a tím i celý turnaj vyhrát. Druhý skončil FEL, třetí FBMI.

2. února 2013 se konal turnaj ve florbalu. Protože taktéž na Jaderce máme florbalový tým, chtěli jsme přidat další body do tabulky Souboje fakult. To se nám však moc nepodařilo. Po nepřesvědčivém výkonu v zápase s FSv, o který jsme chtěli náš celkový výkon opřít, a který jsme nakonec těsně prohráli, bylo téměř rozhodnuto, jelikož ostatní mančafty byly letos velmi silné. Skončili jsme tedy na posledním místě. Vyhrála FBMI, která po sympatickém výkonu porazila ve finále FD.

Dalším turnajem byl nově zařazený turnaj ve frisbee 16. března 2013. Většina fakultních týmů zde předváděla vysoce amatérské výkony, neboť tento docela neznámý sport moc nadšenců nehraje. I

tady se však našli profesionální hráči – třeba mančafty FITu, nebo FELu. Ale veledůležité zápasy ve skupině proti FBMI a FD jsme zvládli na jedničku, a proto je celkové čtvrté místo z tohoto turnaje

velmi důležité. Celkový náskok FBMI jsme dotáhli, a naše naděje se upínaly na následující turnaj ve fotbale.

Ten se konal 13. 4. 2013 na Strahově. Ostřílení kluci ze Strahovské fotbalové ligy byli favority, a ze začátku tomu tak opravdu bylo. Hladký průběh základní skupinou a i následným pavoukem nám zajistil finále, kde jsme však bohužel nedokázali porazit FSv. Nutno ovšem podotknout že Stavebka do svých řad taktéž postavila hráče z ligy, a tak vyhrála naprosto zaslouženě. Druhé místo však samozřejmě bereme.

Úplné rozhodnutí přišlo v rektorský den v závodech dračích lodí, 15. 5. 2013 v areálu vodních sportů na Císařské louce. Jak to dopadlo?

V rozjížďce jsme časem 1:12,1 nijak neohromili, ale na postup do semifinále to bohatě stačilo. Pošetření sil se vyplatilo, vylepšili jsme techniku, i čas, ale na postup do finále a na bednu to bohužel nebylo. Naším časem 1:09,9 jsme v semifinále obsadili nepostupové, třetí místo, a celkově tedy v tomto turnaji dračích lodí místo páté.

Pro naše sportovce je to tak trochu zklamání, kdy se po loňském triumfu v celém Souboji fakult

museli spokojit „pouze“ s celkovým třetím místem. Prvenství berou pro letošek borci z FBMI. Nicméně i celkové třetí místo je velmi dobrým ukazatelem konzistence našich výkonů. Sehranost a tvrdá práce – to je naší předností; reprezentanti nechávají na „place“ všechno a bojují, a bojovat budou určitě i příští rok! Nezapomeňte na nás, a buďte s námi!

Více na http://soubojfakult.su.cvut.cz/

Průběžné výsledky

# FAKULTA VOLEJBAL FLORBAL FRISBEE FOTBAL DRAČÍ LODĚ
1. FBMI 11 15 5 11 15 57
2. FSv 6 8 13 15 13 55
3. FJFI 15 6 8   13 7 49
4. FD 8 13 7 7 11 46
5. FEL 13 0 15 8 8 44
6. FIT 7 11 11 6 4 39
7. FS 5 7 6 0 5 23
8. FA 0 0 0 0 6 6
9. Ostatní 0 0 0 0 0 0

Napsat komentář