Vraní přebor v šachu 2015

Již druhý ročník turnaje v aplikaci lineární algebry proběhl v krásných prostorách Atria Břehovky. Nad černobílými maticemi 8×8 se sešli jaderňáci společně s jedním reprezentantem fakulty elektrotechnické. Na rozdíl od minulého ročníku se nejednalo o čistě pánskou záležitost, ale naše řady rozšířila i jedna hráčka.

Vraní přebor odstartoval v neděli 26.4. v 10 hodin sám pan tajemník, který nad ním převzal záštitu. Zápasy probíhaly systémem každý s každým a časovým limitem 2×20 minut na partii. K vidění tak byla promyšlená zahájení, odvážné oběti figur a napínavé koncovky, kdy hráči museli zásadně zvýšit tempo hry. Pro unavené hráče pak bylo připraveno občerstvení včetně toastů, jejichž tvorbu během turnaje v Atriu Břehovky Ing. Leopold Vrána osobně schválil.

Po čtvrtém kole začínalo být jasné, že se schyluje k velkému boji o první místo, neboť Ondra Mach a Vojta Stránský byli ve vedení se stejným počtem bodů. Na třetím až čtvrtém místě probíhal boj mezi Janem Tímrem a Rostislavem Adamem. Ten byl nakonec rozhodnut duelem těchto hráčů v šestém kole, kdy zvítězil Rostislav Adam a zmocnil se tak bronzové medaile.

Boj o první místo byl oproti tomu i po sedmi kolech nerozhodný, a tak nastal závěrečný Armagedon. Při něm měl Ondra Mach k dispozici 3 minuty na přemýšlení, bílé figury a povinnost vyhrát, zatímco Vojta Stránský 2 minuty, černé figury, ale k zisku zlata by mu stačila remíza. Míhání figur přihlíželi všichni hráči i pan tajemník. V dramatické koncovce, kdy došlo k několika zvratům, nakonec zvítězil Ondra Mach a stal se tak vítězem druhého ročníku Vraního přeboru v šachu.

Pan tajemník Vrána pak prvním třem umístěným předal krásné poháry, za což mu patří velké poděkování. To si jistě zaslouží i organizační tým v čele s Jakubem Veverkou a rozhodčí Václav Kouba, díky nimž tento turnaj proběhl. A pokud jste se tento rok nemohli zúčastnit, nezoufejte! Na dalším ročníku Vraního přeboru v šachu budete vítáni!

Autor: Vojtěch Stránský, CorpusOmne |

Komentáře jsou uzavřeny.