Podle nadpisu by se snad mohlo zdát, že se holky z Tralalalala rozhodly uvítat nový semestr někde u moře na dovolené, avšak není tomu tak. Dívky v žádném případě sportovně nezahálely a těsně před začátkem nové sezony strahovské ligy se již podruhé účastnily turnaje v plážové kopané.
Pro nepamětníky pojďme na úvod připomenout loňský holčičí triumf v právě v plážovém fotbale. Přesně před rokem holčičí tým La Tralalalala vybojoval v pražských Záběhlicích třetí místo v zimní lize. Report z tohoto turnaj lze dohledat zde na stránkách a materiální důkaz holčičího nádherného umístění dodnes zdobí skleněnou vitrínku v přízemí budovy FJFI v Břehové ulici.
Dějištěm letošního finále zimní ligy v plážové kopané se stal beachklub Pankrác. Hned po příjezdu se nám podařilo na naši stranu získat kluky barmany, kteří potěšeni faktem, že našim příjezdem se zvýšil počet zletilých v areálu na dvojnásobek, slíbili, že budou našimi fanoušky. Oni a také naši vlastní fanoušci se tentokrát mohli kochat výkony: Káji, Makki, Ivet, Kamči, Áňi v zadní polovině hřiště a v útočné polovině zářily Verča B., Veronika P., Nikol a kapitána Eva. Čekaly nás opět dva zápasy každý 3 x 12 minut. První utkání proti starým známým Bohemia Poděbrady se neslo takřka v přátelském duchu. Taktika: Kája vyhodí před bránu a útočnice míč dotlučou do branky se jevila jako neúčinná. Útočnice, které (naštestí) vypomáhaly v obraně nestíhaly před soupeřovu branku dobíhat. Nejnapínavějším momentem byl útok Nikol, která ani na několik pokusů nedostala míč za brankářku. První utkání tak skončilo 9-0, přičemž naše soupeřky se po něm rovnou přesunuly mezi naše fanoušky a cestou nám ještě vzkázaly abychom naše další sokyně pořádně pokopaly.
Pokopat někoho nám dělalo značně menší problém než střelba na branku a protivným a zákeřným soupeřkám a jejich halekajícímu trenérovi, který nadával každému, kdo se mu připletl do cesty, jsme hru brzy opepřily. Tímto druhým týmem byl nováček (rozuměj tým, který loni nehrál) MFK ROkytnice 1985. Soupeřky byly o poznání méně zkušené, stejná taktika jako v předchozím zápase začala přinášet první ovoce a po útoku při výhozu z brány jsme ohrožovaly branku soupeřek podstatně častěji. V každé z třetin se nám podařilo vsítit po jedné brance, uspěšnými střelkyněmi byly: Veronika P., Verča B., a Kamča. Výsledek druhého utkání je 3-8 v náš neprospěch. Obě utkání jsme tedy prohrály, nicméně bojovaly jsme jako draci (spíš teda dračice) a třetí místo nám myslím poprávu náleží.
V obou utkáních jsme se opět přesvědčily o zrádnosti písečného terénu. Míč se odskakoval všemi směry, odrážel se od nevinných hráček (divácky nejpopulárnější Evči zadkový vlastenec) či od hrbolů v písku obloučkem přes Káju do naší branky. Diváci se tak měli rozhodně na co koukat a ti, kteří to prošvihli, nechť nahlédnou alespoň do fotogalerie.
Kamča

[flagallery gid=34 w=860 h=680]

Kategorie:

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder