Tento týden vstoupil do sezóny i náš poslední fotbalový tým – Veteráni Tralalalala, který již několik sezón pravidelně nastupuje v Hanspaulské lize. První zápas byl tedy již netrpělivě očekáván vzhledem k tradičním předzápasovým průpravám v hospodě, dostatku zelené během zápasu a pozápasové průpravě v hospodě.

První zápas se odehrál v úterý 24. března 2015 od 20:45 na jednom z nejlepších hřišť v Hanspaulské lize a to na Čechii Smíchov, která je od Strahova coby kamenem dohodil. Soupeřem nám byl tým Alkohol Tea FC, který sestoupil z páté ligy. Na zápas jsme se sešli v následující sestavě. Bránu se již tradičně pokoušel ucpat Martin „Květák“ Cuhra. Do obrany byli k dispozici Vláďa „Špáňa“ Španihel, Milan „Otík“ Lecián a Michal „Mišák“ Krčmář. V útoku a na pozici spojky se pravidelně střídali Filip „Trpaslík“ Petrásek, Pavel „Krasoň“ Bártl, Tomáš „Čůrák“ Kouřim, Ondřej „ŠuŠu“ Šubrt a Verča „Mademoiselle Zelená“ Blechová.

Utkání začalo spoustou nepřesností. Výrazně skákající fotbalový míč oproti futsalovému nám zpočátku spíše překážel. Soupeř nás lehce přehrával, což vyústilo povedenou střelou k tyči v první gól, který Květák asi mohl chytit, jak sám později přiznal, tedy prohrávali jsme 1:0. Naštěstí se nám podařilo brzo vyrovnat, kdy po pěkné přihrávce od TOOMa se z úhlu prosadil ŠuŠu mezi nohami soupeřova gólmana. Hra z naší strany nebyla doopravdy ideální. Chyběla bojovnost a klid na míči. Celé to vyústilo v nešťastný gól v naší síti. Otík měl míč na noze, pouze na něj dotíral soupeřův útočník, který stihl do míče jen tak plácnout. Míč se odrazil od Otíka do Filipa, od kterého se odrazil do tyče a – k údivu Cuhry, co se to stalo – i do brány. O poločase jsme tedy prohrávali 2:1.

O poločase jsme si řekli, jak strašně doopravdy hrajeme a co vše musíme zlepšit. Napili jsme se zelené a šli na věc. Rozbor a zelená zřejmě pomohly, protože do druhého poločasu nastoupilo úplně jiné mužstvo. Byli jsme živější, agresivnější a hlavně přesnější. Ihned po několika minutách se prosadila osvědčená spolupráce Filippo – Pavlíto. Filip hodil ostrý aut do nohou Pavlíta, který dokázal nějakým způsobem dostat míč do brány, tedy vyrovnání na 2:2.

Soupeř doopravdy nevěděl, kam dříve skočit a nutno říci, že mu zřejmě docházely i síly. Poté se dostal konečně do provozní teploty i ŠuŠu, kterého najednou bylo plné hřiště. Záchvěv geniality prokázal při vítězném gólu. ŠuŠu přebral míč na naší polovině. Prvnímu protihráči nasadil housle, druhého obešel kličkou doprava a tak se řítil na gólmana z úhlu a opět – jako v prvním poločase – ho prostřelil mezi nohami, tedy 3:2. Poté ještě životní střelou levou nohou orazítkoval tyč za gólmanem soupeře. Další šance jsme už nevyužili. Verča netrefila odkrytou bránu a Čůrák se bál do souboje strčit hlavu, aby nedopadl jako posledně s vykloubeným ramenem.

Za zmínku stojí asi ještě orazítkované břevno naší brány Špáňou, který velmi „jistým“ zákrokem zažehnal nebezpečí před naší bránou. Špáňa měl také na noze dvě gólovky, ale není to jednoduše kanonýr, a tak zůstaly nevyužity.

První zápas jsme tedy po zlepšeném výkonu v druhém poločase vyhráli 3:2 a připsali jsme si tak první výhru v sezóně. Další utkání hrajeme opět na Čechii Smíchov a to ve čtvrtek 2. dubna 2015 od 18:15 proti týmu Opatovští kanonýři FC. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni, neboť bude k dispozici legendární „litr“ zelené od nového člena Veteránů – Martina Ševečka. Po zápase bude následovat rychlý přesun na Strahov, kde se bude hrát ještě legendárnější zápas La Tralalalala – FC Pivce. A bude se pít, slavit a hodovat do pozdních večerních hodin.

ŠuŠu

Kategorie:

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder