Historie volejbalu

Volejbalový klub Tralalalala byl založen 1.10.2009 v malebné od fakulty nepříliš vzdálené hospůdce Česká. Na popud čerstvého bažanta a později i prvního kapitána Honzy Heřmánka se sešla parta zájemců ke společnému stolu, aby prodebatovala společnou budoucnost. S vedením a zařizováním Heřmánkovi zdatně pomáhalo vedení klubu Tralalalala a v té době čtvrťák na katedře fyziky pevných látek a hrdý podolák Honza Medřický. Společným úsilím zařídili tréninky pod nejednou střechou v tělocvičnách Prahy a pravidelnou účast v nedělních kláních Amatérské Volejbalové Ligy. Ke konci roku 2010 po 1. Valné hromadě Sportovního klubu při Fakultě Jaderné a Fyzikálně Inženýrské Tralalalala byl jako druhým kapitánem v historii zvolen Roman Lavička. Dalším kapitánem byl Jan Svoboda, který svým zápalem dokázal nadchnout tolik lidí aby vstoupilo do týmu, že už se všichni nevešli na jeden trénink a tým se rozdělil nakonec na 3 nezávisle soutěžící týmy. Aktuální kapitánkou je Kateřina Jiříková.

Dnes je volejbal tak populární, že je rozdělený do několika tréninkových skupin. Začátečníci si chodí zahrát hlavně pro radost každé úterý, pokročilejší borci trénují v pondělí na Julisce. A nakonec volejbaloví veteráni a ti nejlepší z nejlepších spolu trénují ve Vinohradské sokolovně.

Výsledky

Tralalalala a Trblblblbl spolu soupeří v 6. lize z 10. v amaterské volejbalové lize (AVL). Jedná se o nejznámější Pražskou volejbalovou ligu, kde si zahrají všechny výkonostní kategorie. Momentálně si béčko vede velmi dobře a nechává áčko za sebou v závěsu, i když derby dopadlo 2:1 pro áčko.

Tréninky:

pondělí, 19:30 tělocvična Sokol Vinohrady

 

Kategorie:

Kapitán volejbalového áčka

Studentka doktorandského studia na katedře fyzikální elektroniky. Kapitánka a nahravačka volejbalového týmu Tralalalala