Florbal 2.12. 2011

V pátek 2.12. začala nová sezona florbalistů. Povzbuzeni úspěchem ze Slovenska, vrhli se na tým Pivní FC Baroni s vervou. Chytal Jirka Weiss a měli jsme tři kompletní pětky. O branky se měla starat především elitní trojice s TOOMem Kouřimem na centru, který si s sebou na hřiště vodil Petry Veverku a Vágnera. Byl to právě Petr Vágner, který si po přihrávce od druhého Petra pohrál s brankářem a otevřel skóre zápasu. I když jsme měli jasně více ze hry, byla to jediná branka první třetiny.

Ve druhé třetině jsme pokračovali v aktivní hře, jenže ouha. Čerstvě zvolený jednatel Zdeněk Junek si zřejmě myslel, že už si na něj nikdo nedovolí otevřít pusu, a tak s klidem namazal soupeři přímo před naši branku a ten vyrovnal. Nicméně, Jirkovi zřejmě přišlo líto, aby Zdeněk začínal své působení na této důležité pozici s minelou zápasu, a tak kolegiálně (dřevácky) pustil střelu až z hloubi soupeřovy poloviny.

Za nepříznivého stavu jsme vstupovali do třetí třetiny s cílem utkání přeci jen zvrátit na naši stranu. První krůček jsme udělali pět minut před koncem. Petr Vágner byl v jasné šanci faulován a my jsme dostali podruhé v utkání příležitost zahrát si přesilovku. Na hřišti proto zůstala naše elitní formace o něco déle. Zpočátku to vypadalo tragicky, ale pak se míček po ose TOOM Petr Petr Veverka dostal až do sítě a rázem jsme si mohli připsat první využitou přesilovku sezony. S remízou jsme se ale nechtěli spokojit a bojovali jsme. Rozuzlení přišlo minutu a devatenáct sekund před koncem. TOOM jeho typickým způsobem šel z míčkem tak vehementně, až ho získal, a potom jen sklonil hlavu a pálil na bránu. Síť se zatřásla a my jsme museli přečkat závěrečný horečný nápor soupeře. To se povedlo a sezónu jsme tedy začali tím nejlepším možným způsobem. Výhrou

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář