Chicas – La Tralalalala 3:2

Tak nám začala jarní sezóna Strahovské fotbalové ligy. Po zimní přípravě na trávník v pondělí 5. března vyběhlo i ženské fotbalové mužstvo La Tralalalala. Přes zimu proběhly drobné změny v soupisce, a tak jsme na hřišti mohli uvítat dvě nové posily – Zuzku a Amal. Prvním soupeřem v jarní sezóně byl tým Chicas, který se v minulé sezóně dokázal probojovat do playoff, což naznačovalo, že nás na začátek čeká nepříjemný soupeř.
Začátek zápasu ale této předpovědi vůbec neodpovídal. Bylo znát, že se hráčky La Tralalalala v minulé sezóně sehrály, a nejen soupeřky, ale i přihlížející diváky překvapily pohlednou kombinační hrou, kdy se neustále snažily napadat soupeřky na jejich půlce hřiště. Po jedné vydařené akci Verča Blechová nekompromisně umístila balon do rohu soupeřovy branky – 0:1. Hráčky La Tralalalala nepolevily v náporu a dál se snažily kombinační hrou ohrožovat bránu soupeřek. Výsledek se dostavil vzápětí, Zuzka Chlebounová se ve svém prvním zápase uvedla nejlepším možným způsobem a zvýšila na 0:2. Ojedinělé výpady soupeřek na naši stranu hřiště likvidovala koncentrovaná obrana, popř. s přehledem chytající brankářka (zdravíme Káju).
Předváděná hra tak uchvátila fandy La Tralalalala, až samým nadšením zapomněli fandit, a pouze se opájeli hrou a Štěpánovou slivovicí.
Po pohádkovém prvním poločase přišlo něco, s čím už snad nikdo nepočítal a co si neumíme vysvětlit (1). Soupeřky jakoby někdo polil živou vodou, začaly předvádět daleko agresivnější hru než v první půli a často se dostávaly do našeho brankového pásma rychlými brejky. Nejprve snížily na 1:2, čímž naše hráčky znatelně rozhodily, a následně po zaváhání naší obrany dvěma rychlými góly z brejků zápas dokonale otočily. Našim hráčkám k další brance nepomohli ani v druhé půli z deliria procitnuvší fanoušci, a tak utkání skončilo s nepříznivým výsledkem 3:2.
Ačkoli s přihlédnutím k výsledkům z minulé sezóny předvedená hra a výsledek vypadají velmi pěkně, můžeme pouze litovat slabšího výkonu předvedeného v poslední čtvrthodině a zbytečně promarněného dvoubrankového náskoku, který by znamenal historicky první body La Tralalalala v tabulce. Ale jak praví klasik, co není, může být, a příští týden nás čeká zápas jara s týmem Kurz šití (bývalé hráčky La Tralalalala), který slibuje zuřivou bitvu o body v tabulce, takže věříme v hojnou účast a silnou podporu našich fanoušků.

Díky Honzovi Patákovi za poskytnuté fotky.

(1) Někteří pověrčiví jedinci a já si myslíme, že za to samozřejmě mohl dorazivší Cuhra. Nemůže být náhodou, že všechny tři góly padly těsně po jeho příchodu. Doporučuji, aby disciplinární komise navrhla zákaz vstupu na další utkání.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář