Jaderný odpad vstoupil do 35. ročníku Strahovské fotbalové ligy.

Na první zápas, který se konal v pondělí 24. září, jsme se sešli v hojném počtu 11 hráčů. Do útoku nastoupili Ondra Šembera, Honza Mareš, Honza Paták a Ondra Hruška, do obrany Honza Chyba, Vojta Bednář, Radek Vespalec, Oskar Löw, Marek Böhm a Kuba Kopecký. Bránu hájil Štěpán Poláček. Naším soupeřem byl tým Kapsule, hrající sedmou ligu druhou sezónou.

První čtyřka vstoupila do zápasu překvapivě dobře. Útočná dvojka Ondra Šembera a Honza Mareš dokonce několikrát nečekaně vystřelila na soupeřovu branku. To stejné se bohužel nedalo říci o druhé střídající čtverce. Po třech obdržených brankách v rozmezí pěti minut nám začínalo být jasné, že v této sestavě to opravdu nepůjde. Po mírné permutaci dvojic jsme do konce první půle obdrželi pouze dva góly a tak jsme po 25 minutách hájili nečekaně nadějné skóre 0:5.

Bohužel druhá půlka potvrdila poněkud méně optimistické scénáře vývoje zápasu. Někteří spoluhráči došli k nepříjemnému závěru, že předzápasová příprava na desítce do pěti do rána není úplně to pravé ořechové a že budou muset decentně vylepšit fyzickou kondici. Na druhou stranu ti, co by neměli problém s pobíháním, zjistili, že s míčem se běhá kapánek obtížněji, notabene když se jim do cesty zákeřně pletou protihráči, kteří naši upřímnou snahu vstřelit branku urputně sabotovali. Naopak, sami si v druhé půlce otevřeli střelnici. Zápas skončil nelichotivým skóre 0:14 (na tomto místě bych chtěl pogratulovat všem tipujícím, kteří v anketě zvolili možnost 11-15 obdržených branek).

Dále děkuji všem fanouškům, kteří se na nás vydrželi dívat celých padesát minut a neutekli, věřím, že se v příštích zápasech budeme jenom zlepšovat. Stačí nepatrně vylepšit přihrávky, zpracování míče, bránění, útočení, napadání, rozehrávání, rozestavění, střídání, přesilovou hru, standartní situace a kondičku.

Další utkání odehrajeme v pondělí 1.10. ihned po zápase holek opět na hřišti č. 9,  tentokrát proti týmu Pajdové, který hraje ve SFL třetí sezónou. Přijďte nás podpořit a pokochat se naším fotbalovým neuměním!

P.S. Tipněte hráče, který za Odpad vstřelí první gól (tedy, do soupeřovy branky). Na výherce čeká zajímavá odměna.

Kategorie:

4 komentáře

Napsat komentář

Avatar placeholder