V 5.kole nás čekal lídr skupiny, tým HNK Praha. Před zápasem se rozmohla epidemie bolístek a rýmiček, takže jsme se na zápase sešli v prachbídném počtu 5 lidí, což znamenalo, že jsme se dobrovolně odsoudili k 60 minutovému oslabení. Těchto 5 statečných bylo Martin Cuhra, Vašek Jánský, Roman Pangrác, Vláďa Španihel a Petr Habásko. Navíc nám na zápas začalo brutálně pršet, tudíž naše morálka před zápasem dosahovala bodu 0. Soupeři hrající v růžových dresech „moderního“ komunistického designu navíc chtěli hrát a odmítali naše férové nabídky na „suché vítězství“. Tudíž jsme museli do deště. Nicméně se hrál od počátku vyrovnaný fotbal, kde jsme početní nevýhodu kompenzovali vyšší technikou, fotbalovostí a ve velké pohodě chytajícím Martinem. Tohle, že je první tým tabulky? Nicméně se soupeř přeci jenom dostal do vedení, když zavěsil po skrumáži před bránou a nejistém Martinově odkopu. Nicméně jsme poté objevily největší soupeřovu slabinu, kterou byl jejich brankář. Nejprve ho ohrozil výkopem Martin tak, že balon nasměroval přes celé hřiště mezi nohy a soupeřům brankář ho s vypětím všech sil zachytil až na brankové čáře. Nicméně Vaškovu střelu ze ¼ hřiště, jejíž rychlost se limitně blížila nule, už brankář mezi nohama pustil až do sítě – 1:1. Takže za poločasu se měnili strany za vyrovnaného stavu. Po začátku druhé půle však soupeř využil početní převahy a našich příliš optimistických útočných choutek a přidal rychlé 3 fíky. Ke konci zápasu ještě dokázal Vašek přidat druhý gól, když využil parádního Martinova výhozu přes celé hřiště. Suma sumárum 2:4.