Souboj fakult

Jak již název napovídá, jedná se o soutěžní klání, které prověří fakulty ČVUT v několika sportovních disciplínách v průběhu celého roku. Je třeba totiž zjistit, která fakulta má nejlepší sportovce.
A jak si vedla jaderka v prvních třech ročnících?

Jaderňáci jsou známi jako osobnosti všestranně nadané a tak vás jistě nepřekvapí, že jsme se v celkovém žebříčku umístili vždy na čelních postech.

První ročník Souboje fakult konaný v akademickém roce 2011/2012 jaderka ovládla a pogratulovat nám k prvnímu místu přišel i sám pan rektor ČVUT.

První ročník se fakulty utkaly ve volejbale, bowlingu, fotbalu a nakonec svedli nelítostný boj na Vltavě, kde družstva usedla do dračích lodí a v rytmu bubnů jala se brázdit říční hladinu.

Následující akademický rok byl do Souboje zahrnut i turnaj ve florbale a frisbee, kterým jsme byli poněkud zaskočeni. I přes mnohé trable jsme nakonec vystoupali alespoň na nejnižší bednu.

Třetí ročník Souboje fakult byl seskládán ze stejných sportovních aktivit jako ročník druhý a my se snažili všechna klání absolvovat v co největším počtu. Vše završil tradiční závod Dračích lodí na Císařské louce, kde jsme se pokusili nového pana rektora pokřtít ve funkci vhozením do vody. Počasí nám ale nepřálo, a vzhledem k páně rektorově autoritě jsme se této činnosti pro jistotu zdrželi. Pan rektor pravil, ať vymyslíme jinou bejkárnu. Takže nějaké nápady na příští ročník? 😀

Přestože jsme v loňském roce v žádném souboji netriumfovali, umístili jsme se na krásném druhém místě.

Sumasumarum, máme na kontě první, třetí a druhé místo. Ukázali jsme tak, že naše fakulta je nejen nejkrásnější a nejchytřejší, ale také nejsportovnější, a to i přesto, že jaderka jako jediná z ČVUT nemá tělocvik jako povinný předmět a navíc nemá a nikdy neměla katedru tělesné výchovy! Zásluhu na tom má náš Sportovní tým při Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze Tralalalala a samozřejmě také obětavé nasazení všech jednotlivců.

Pokud nechceš, abychom letos skončili hůře než první, přidej se k nám, sleduj web a fb našeho sportovního týmu a stránky Souboje fakult. Dokaž společně s námi, že nejlepší sportovci z „čvuťáckých“ fakult jsou na jaderce!

Oficiální stránky Souboje fakult

Zde najdeš i přihlašovací formuláře atd. Přihlašování probíhá vždy těsně před vypuknutím daného souboje.

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.