Tak máme za sebou zápas jara proti týmu Kurz šití, ve kterém hrají bývalé hráčky La Tralalalala. O jedinečnosti utkání svědčilo i zcela zaplněné hlediště fanoušky obou táborů, z nichž někteří se nemohli rozhodnout, komu vlastně mají fandit. V nezáviděníhodné pozici hlavního rozhodčího se ocitl Vojta Cvrček.

Náš tým se sešel v téměř kompletní sestavě, chyběla pouze Radka Kolářová a na lavičku usedla další nová posila – Alina, která tak rozšířila řady běloruské legie La Tralalalala. Předzápasový pondělní trénink se kryl se zápasem Áčka, takže Davida Blatského zastoupil Martin Cuhra (z čehož samozřejmě nebudu nic vyvozovat). Naše hráčky opět popustili uzdu svému uměleckému cítění a představili se divákům v novém válečném zbarvení.

Zdá se, že se do nové sezóny podařilo přenést několik hezkých zvyků z té minulé, třeba ten vsítit úvodní branku utkání. Nedlouho po úvodním hvizdu se po hezké akci trefila Katsiaryna Mialeshka – 1:0. Hra se následně chvíli přelévala z jedné strany hřiště na druhou, načež se do šance opět dostala Káťa, ale střelu brankářka soupeřek vychytala. Kurz šití na oplátku vyrazil do ofenzivy a zatlačil La Tralalalala na naši půlku hřiště. Holkám se podařilo ubránit a přenést hru zpátky. Bohužel se z minulé sezóny přeneslo i několik méně hezkých zvyků, třeba ten nechat soupeřky utkání otočit. Následoval totiž rychlý brejk Kurzu šití, vyrovnání a následně další gól, který znamenal otočení výsledku. První poločas tak skončil 1:2.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako první. Do šancí se dostávaly oba týmy, ale štěstí stálo při Kurzu šití, který úročil zkušenosti z minulých ročníků a zvyšoval svůj náskok. Nejen spoluhráčkám zatrnulo, když se po potyčce se soupeřkou k zemi skácela Káťa a následně musela být odnesena ze hřiště. Dle nejnovějších informací od týmového fyzioterapeuta je ale vše v pořádku a příští týden se opět můžeme těšit na Kátiny fotbalové kreace. Zápas pokračoval a do tlaku se opět dostal Kurz šití, který do konce utkání vsítil další dvě branky. La Tralalalala se pokusilo o závěrečný tlak a alespoň zkorigování výsledku, ale i přes stupňující se diváckou podporu se ani po několika slibných šancích gól vstřelit nepodařilo.

Konečný výsledek zápasu 1:5 sice nevypadá nejlépe, ale La Tralalalala může být s předvedeným výkonem spokojeno, neboť fanoušky potěšilo pohledným fotbalem, ale k dalším brankám přece jenom kousek štěstí chybělo. Závěrem bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří se dostavili opravdu v hojném počtu, a věřím, že na nejlepší a nejhezčí tým strahovské fotbalové ligy nezanevřou ani příští týden, kdy nás ve středu od devíti hodin čeká zápas s týmem Roštěnky. Rostěnky také zatím marně čekají na vítězství, takže třeba se konečně dočkáme prvních bodů do tabulky.

Díky Honzovi Patákovi za poskytnuté fotky a Štěpánovi za poznámky z úvodu utkání.

Kategorie:

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder