Tak se zas rok s rokem sešel a nastala nová sezóna Univerzitní Florbalové Ligy. Shodou okolností byl naším soupeřem loňský vítěz a tak naše ambice nebyly příliš velké. Před zápasem jsme se shodli na tom, že tento zápas je důležitý na sehrání celé sestavy a dopilování drobných nuancí z tréninků.

K zápasu jsme nastoupili ve velmi improvizované sestavě, protože náš zápas se odehrával 25.10, tj. před prodlouženým víkendem. Někteří naši hráči přicházeli ještě během první třetiny, za což jsme nakonec byli rádi. Vzhledem k termínu jsme si mysleli, že se soupeř dostaví taktéž v malém počtu, ale jak to tak bývá “jeden myslel a druhý do toho pak šlápnul”. Navzdory všem těmto nepříjemnostem jsme hráli všechny třetiny vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách, i když výsledek tomu neodpovídá, protože v zakončení jsme si nepočínali jako soupeř. Takže jediné, co jsme si z našeho zápasu odnesli, bylo: „Náš kapitán Vašek je hrdina, který se nebojí nasadit vlastní zdraví za přijatelný výsledek, a brankář Michal byl, je a bude naší oporou po celou sezónu.“ Konečný výsledek 0-10 mohl být mnohem horší, nebýt našich hvězd.