Vo štvrtok 31.10 o 17: 00 náš tým nastúpil v hale Juliska proti týmu Tesne vedľa s ktorým sme v poslednom vzájomnom zápase prehrali tesne 8:4, čo nám po minulotýždňovom  výprasku  dávalo nadej na solídny výsledok. A keďže cez leto nás posilnil nový brankár  a útočníci Kryštof a Matěj tak nikto nepochyboval o tom , že toto bude upne iný zápas. No hneď po predložení zostavy sa nám cieľ ,ktorým bola minimálne remíza začal vzdiaľovať , keďže protivník postavil tri kompletne pätky a my sme mali ledva troch hráčov na striedanie . Naša zostava bola: v bránke nastúpil Ondra Chmelář ,v obrane boli kapitán Vašek Kouba, Antonin  Povolný a  Vojta Lesek a nakoniec nepríjemnosti súperovej obrane mali spôsobovať Michal Sakmár,  Kryštof Adámek,  Tomaš Hambálek, Jiři Kurka, Matěj Posker a  Peter Vondraček .

Zápas sa začal bez nášho kapitána, ktorý nepochopiteľne uprednostnil školu pred zápasom a to sa na hre nášho tímu prejavilo už od začiatku. Ako som v úvode spomenul mal to byť úplné iný zápas a aj bol, lenže nie tak, ako sme si predstavovali. Súper sa usadil v našom obrannom pásme a jediné čo sme mohli robiť bolo dúfať , že budú mieriť aspoň tesne vedľa. To sa však často nestávalo a vďaka niekedy až nadľudskému výkonu brankára sa nám podarilo udať remízový stav do polovice stretnutia, kedy si Michal nepokoril nabiehajúceho hráča a ten presnou strelou otvoril skoré stretnutia. Potom to už s nami išlo dolu vodou ,pretože gól nám dalo aj dievča, čo je dosť trápne. A tak bol po prvej tretine stav 2:0, za čo však môžeme ďakovať nášmu brankárovi, ktorý mal zjavne svoj deň.

Pred druhou tretinou nás posilnil konečne aj kapitán ,ktorý mal pomôcť obrane v zastavení súpera, čo sa však nestalo a zápas aj naďalej ovládal náš protivník. Aby ste si nemysleli, že sa hralo len na našej polovici tak spomeniem , že sem-tam sa nám podarilo vyhodiť loptičku von z pásma, no tá sa tam onedlho vrátila. My sme sa do nebezpečnejších šancí nedostávali a naše strely by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky ,ale s nimi nemal súperov brankár žiaden problém. Za spomenutie stojí možno ešte to, že v druhej tretine sa nám podarí občas aj vyhrať buly, a keďže súper pridal ešte tri góly tak druhá tretina skončila pomerom 5:0.

Do tej tretej sme vstupovali s cieľom nedostať desiatku a dať aspoň čestný gól. To sa nám podarilo splniť z polovice a ako si môžete domyslieť, to s tým gólom sa nám nepodarilo čiže ťaháme už dva zápasy bez gólu,a to je vo florbale dosť bieda. Ale na druhej strane sme dostali už iba tri góly, čiže neskončilo to dvojcifernou prehrou ako minule, za čo môžeme ďakovať hlavne brankárovi. Zápas tak skončil výsledkom 8:0 a v nasledujúcom zápase by si mali dať menšie ciele a to streliť konečne gól pretože skoré 18 :0 z dvoch zápasov nie je nič príjemé.