Pred zápasom proti PH Maséri Milevsko, ktorý sa konal 8. apríla v utorok, vládla v našom týme víťazná atmosféra, hoci sme posledný zápas prehrali po výbornom výkone tesne 6:2. Zišli sme sa v netradične veľkom počte, kedy sme dokonca mohli striedať kompletné štvorky, vrátil sa už uzdravený kapitán Matej a naša taktická príprava na zápas mala, ako už býva zvykom, vysokú úroveň. Rotácie, diagonály a zónová obrana zdobili našu hru aj v tomto zápase.

Začiatok zápasu bol pomerne vyrovnaný, obidva tými sa len oťukávali, hoci Libor a Tonda z nášho týmu oťukávali nohy protihráčov o niečo častejšie. Po miernom tlaku súpera sme to boli my, kto sa ujal vedenia 1:0 po góle Libora. Tento tichý zabijak sa po strelenom góle v predchádzajúcom zápase dostal do streleckej pohody a preto rozvlnil sieť aj druhý raz. Kombinačná hra súpera nebola na vysokej úrovni, ale napriek tomu bol o  strelecky aktívnejší. Náš húževnatý výkon sa však prejavil ešte v prvom polčase kedy obávaný strelec Mára na tretí pokus presvedčil loptu kade má ísť a padlo to tam – 3:0. Zdeptaný súper sa snažil o odpoveď a tá sa mu takmer aj podarila, ale od pohromy nás zachránil Mazy zákrokom z kategórie last minute.

V polčasovej prestávke sa začalo hovoriť o čistom konte a o povinnostiach s tým spojenými, avšak v druhom polčase sa súperovi predsa len podarilo znížiť na 3:1 po prihrávke pred prázdnu bránu. Pod väčší tlak sme sa však nedostali hlavne vďaka obetavej hre či už obrancov, ktorí vrhali svoje telá do striel, alebo vracajúcich sa útočníkov. Po zblokovanej strele kapitána Mateja nám všetkým stuhla krv v žilách, ale lopta nakoniec skončila tesne nad bránou. V zápale hry sa Liborovi a Jendovi opäť darilo brnkať na nervy súperovým hráčom a to tak aktívne, že sme čelili niekoľkým priamym kopom. Aktivita súpera sa prejavila v neskorších minútach zápasu a zníženie na 3:2 nás psychicky zhodilo. Za tohto stavu zazvonila naša tyč a strach o výsledok bol hmatatelný. Počas powerplay po našej rozohrávke diváci a aj hráči nabádali Mareka, aby vyskušal trafiť prázdnu bránu cez celé ihrisko. To sa po drobných výpočtoch a korekciách na fúkanie vetra podarilo a bolo vymaľované – 4:2. Po ruke súperovho brankára sme dokonca hrali presilovku o jedného hráča, tá však neprebiehala úplne podľa našich predstáv, ale víťazstvo sme udržali.

Po roku sa náš tým opäť dočkal víťazstva, čo sa samozrejme nezaobišlo bez menšej oslavy. Vzhľadom na situáciu v tabuľke máme šancu dostať sa do play-off za predpokladu víťazstva v poslednom zápase proti Lampionom a preto sú všetci fanúšikovia na toto stretnutie dňa 15.4 o 22:00 pozvaní.