V neděli 6.4.2014 se v 9:45 na Juliskové palubovce potkali ZbyňaH, HonzaM, MartinC, LuboH, JirkaK, Matouš, Maryla a pozdě příchozí RomčaL, aby potvrdili kvality týmu Trblblblblb, vyvrátili pověry o tom, že písmeno B patří v hierarchii ST FJFI ČVUT k slabšímu týmu a zařídili si postup z 9. do 8. ligy AVL. Z finále odehraného týden předtím si nesli 3 body po výhře nad týmem Výběr z Hrozných a čekaly je dva zápasy proti dvěma týmům z 8. ligy, které se umístily na 17. a 18. místě. Postup do 8. ligy si sice naši hráči po dvou výhrách nad týmy Jééžišmarja a Friends Praha zařídili, ale hezká podívaná to rozhodně nebyla.
Už při rozsmečování proti týmu Jééžišmarja museli naši hráči odvracet rovnou tři pokusy o krádež jednoho z našich míčů, který je shodou náhod podepsán právě slovem „jééžišmarja“. Během hry neměli ani smečaři, blokař a nahrávačky své dny a tak musel hru zachraňovat svým výkonem Martin Matouš, kterému se jako jedinému celý den dařilo. Soupeři se trapnými průpovídkami, posměšky a nesportovním chováním podařilo naše hráče rozhodit (nasrat) natolik, že například i jinak klidné libero HonzaM muselo odejít pryč z kurtu, aby si na záchodě zchladilo hlavu studenou vodou. Hráči našeho týmu si při závěrečném podání rukou od soupeře vyslechli skvělou pochvalu „díky, byli jsme stejně lepší“, která spolu s naprosto příšernými výkony všech našich hráčů umístila ušmudlanou výhru 2:0 na sety na první místo v seznamu nejhorších zápasů za celou historii jaderňáckého volejbalu (jak kvůli slabým výkonům našich hráčů, tak kvůli chování soupeře). Ziskem bodů z této výhry všichni věděli, že účast v 8.lize je jistá, přesto nikdo nadšený nebyl.
Druhým zápasem (s týmem Friends Praha) si naši hráči spravili chuť a i když celkový výkon týmu vzrostl jen trochu, diváci měli konečně možnost sledovat několik pěkných smečí, bloků, podání a akcí v poli. Rozhodčí zápasu, původem z týmu Jeežišmarja, byl rozhodnutý našemu týmu výhru pomstychtivě sebrat nebo znechutit, ale čistou hrou na obou stranách, přiznáváním tečí a přesně mířenými útočnými údery umožnil náš tým rozhodčímu pouze 3 provokativně a naprosto jasně špatně písknuté míče.
Závěr je tedy jasný – od sezóny 2014/2015 hraje Volejbal Trblblblblb v AVL 8. ligu :).
Stejně úsměvné zprávy se ovšem netýkají týmu Tralalalala. Ten se ve stejný den jako borci z Trblblblblb účastnil baráže o 9. ligu, ve které musel dvěma vyhranými zápasy potvrdit to, že má na 9. ligu právo a nespadne do ligy nižší, tedy 10. Nepodařilo se.
Celé složení (PeťaB, PepaC, JirkaP, KubaK, MartinD, RomanK, HankaS, BejkM, VendulkaH, OtaK i fandící fotografka DančaN) se pralo jako lev hned od začátku prvního zápasu s týmem Růžovky. Všichni podali podobný výkon, jako v zápase proti týmu 4 psi a 2 kočky, ve kterém zařídili Btýmu postup do finále 9. ligy AVL a byla radost se na celý zápas koukat. Každý hrál skvěle. Bohužel, soupeř byl o celé podhoubí a kus klobouku silnější a umožnil našim hráčům získat pouze jeden bod těsnou prohrou v tiebreaku 16:14. Prohra 0:2 v druhém zápase s týmem Ofenzivní smršť už výsledek turnaje neovlivnila a náš tým se musí smířit s tím, že si příští sezónu AVL zahraje v 10. lize.

Naděje ale umírá poslední a do zahájení turnajů v říjnu se všichni ještě poperou o postupová místa jak v letní AVL, tak na přípravných turnajích.
-ZH-

Kategorie:

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder