V sobotu 22. listopadu proběhl na Kotlářce první turnaj Souboje fakult v tomto akademickém roce. Náš volejbalový výběr v čele s kapitánem Zbyňkem Hubkou se turnaje zúčastnil, jak je již ostatně tradicí. Soupisku dále kromě kapitána tvořili: Pepa Cupal, Roman Lavička, Mára Čepl, Roman Káčer, Honza Kaufman, Ondra Sláma, Luboš Hudec, Honza Medřický a tajně za soupeře hrající Kuba Konečný. V základní skupině jsme hráli po sobě hned tři zápasy. V prvním zápasu jsme se rozehráli proti výběru dopravky, který jsme porazili 2:0 na sety. Do druhého zápasu proti architektům jsme šli ve výborné formě a nahrávač Roman Lavička skvěle rozděloval své nahrávky, které jsme, sehraně jako tým, nekompromisně skládali na polovinu soupeře. Výsledek zápasu byl opět 2:0 na sety pro nás. Ve třetím zápase proti geekům z informatiky jsme již utrpěli ztrátu jednoho setu, nicméně díky více uhraným bodům v součtu obou setů jsme zápas rovněž vyhráli. Ze základní skupiny jsme tedy šli do soubojů o celkové umístění z prvního místa.

V semifinále jsme se utkali s týmem feláků. Naštěstí pro nás nepostavil FEL příliš kvalitní družstvo (ze známých pouze Pája a tentokrát nahrávající Pičus), a tak dokázala naše obrana díky chybám v nahrávce soupeře účinně blokovat jejich útoky. Nepustili jsme nic přes síť, skládali nekompromisně tvrdě a obcházeli soupeřovy blokaře. V zápase jsme tak měli navrch a po dvou vyhraných setech bylo jasné, že další zápas bude o celkové první místo. Proti nám nastoupil po výhře v druhém semifinále tým stavebky. Na začátku prvního setu jsme soupeře přehrávali a vybojovali jsme si solidní náskok. Pak blokaři protějšího týmu začali číst naši hru a snížili úspěšnost našich útoků. Díky chybám, které jsme začali posléze dělat, a zlepšení hry soupeře, jsme finále nakonec prohráli (prostě jsme se posrali a ani takový Mára Čepl, opora prvního setu i všech předchozích zápasů nedokázal skórovat). Místo 15 bodů do průběžného bodování Souboje fakult jsme tak získali bodů 13, což je i tak velice dobrý výsledek. Teď už zbývá doufat, že naši další sportovci si z nás vezmou příklad a budou bodovat v dalších soutěžích.