V pondělí 7. března jsme se sešli k prvnímu jarnímu zápasu 4. Strahovské ligy. Původně mělo první kolo proběhnout už v předcházejícím týdnu, ale kvůli pár číslům sněhu byly všechny zápasy odloženy. Takovéhle zbabělé výmluvy na počasí jenom zhoršují pohled na fotbal, když ve stejných podmínkách provozují třeba biatlon a vůbec jim to nevadí…

Sestava se přes zimu moc nezměnila, do zápasu šli v bráně Karel Andrle, v obraně David Brožek, David Blatský, Kuba Kubát a já, Vojta Straka,  a v útoku Filip Vobr, Míša Vozár, Maksim Purgin a Zdeněk Garčic. Soupeři postoupili z 5. ligy a tak jsme se pochopit

Vstup do zápasu byl ukázkový a hned po první akci rozvlnil síť za soupeřovým brankářem Filip – 1:0. Poté jsme zápas kontrolovali, ale z množství šancí jsme žádnou nezužitkovali a přišel zasloužený trest. Dlouhý nákop na soupeřova útočníka, který jej lišácky (úplně náhodou) netrefil, proskákal až do naší branky – 1:1. První varování nám nestačilo, a tak jsme inkasovali ještě jednou po špatně bráněném rohu – 1:2. Poté jsme se naštěstí vzchopili a začali opět soupeře přehrávat, což vyústilo v můj krásný gól dalekonosnou střelou (cca. 10 metrů) do růžku branky (levý dolní) – 2:2. Takto skončil poločas.

V druhé půli se začalo hrát otevřeněji a prvním určujícím momentem byl přímý kop, kterého se ujal ruský snajpr Maksim. Ten výstavní střelou zaskočil brankáře soupeře a opět jsme vedli – 3:2. Zápas se ale znovu zamotal poté, co Karel vyrazil střelu pouze před sebe, kde samozřejmě míč získal soupeř a pohodlně skóroval, protože bránit dorážky je pod naší úroveň (spíš nad) – 3:3. Do závěru naštěstí zbylo více sil nám a po lepší pasáži jsme šli góly Zdeňka a Davida Brožka do vedení 4:3 a posléze 5:3. Dramatický první zápas jsme tedy zvládli a můžeme se těšit na další jarní boje.