Hola hej všem sportovním nadšencům. Jak je již dobrým zvykem, pondělní večer 25. března patřil zápasu Jaderného odpadu s internacionálním týmem Q.E.D., což v rodném jazyce jednoho z členů (foneticky přepsáno) zní: “kvoka erňimen džungoškiňa”, neboli po česku – kvočna rozemletá potvora. Náš tým je bohužel v jazyce Arcingánojců zběhlý a tak se lehce nechal postrašit. Dlouho schovávaná zbraň, na níž pracoval náš osobní rabín Löw, selhala.Po vložení šému do errorových úst a zašeptání tajné modlitby v řeči Arcingánojců, proti nimž měl jít, ERRGolem oživl. Rabbi Löw opět vykřikl modlitbu: “Muterel pes tele, pekel čurana cikorija!”. ERRGolem následně povstal a vydal se směrem k Bertramce. Zprávy v následujících dnech hovořily o tajemné osobě na koloběžce, jež drtí rodiny tamějších opálených starousedlíků. Tajná zbraň nezabrala, a tak bylo nutné nasadit naše ocelové pěsti a internacionální sestavu erňimenovat.

Zpočátku se nám plán dařil. Hra byla vyrovnaná. Protivník neměl příliš šancí proniknout do naší obrany a ani jejich bojové dohadování typu “wů is in defens” nebo “a jem ofens” nepomáhalo. Zlom nastal, když jeden z přerostlých asijských útočníků s očima přeoperovanýma do evropské podoby pronikl do naší obrany a vystřelil na bránu. Nutno podotknout, že po střele ztratil rovnováhu a zbytek trasy absolvoval po čtyřech jako většina jeho krajanů z pralesa. Za skřeku pářících se gibonů vydal zprávu domů, že brankář Jaderného odpadu nic nechytne. To není úplně pravda, protože sem tam mu míč v ruce zůstane. Naše odposlouchávací stanice zprávu odchytla a hned začalo vymýšlení vhodného řešení. To bylo nalezeno. Na příští zápas bude brankář pokryt vrstvou nanopodložek, které se prodávají na přidržení lehkých předmětů ve vozidle. Zápas pokračoval. Góly do naší sítě lítaly. Zimi se pokoušel náš tým burcovat sprostými nadávkami a opičími skřeky. Nepomohlo to. Kapitán Vespi potil krev, Jabko střílel jako o závod a rabín pičoval o sto šest. Závěrečný hvizd zakončil potupnou prohru 10:0. Příště lépe!

Sportu zdar!!
Nazdar!! Adam K.

Kategorie:

0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder