V úterý 15. 11. jsme nastoupili k našemu poslednímu zápasu ve skupině proti Řízkům pokaždé jinak. Naštěstí, díky nečekané ztrátě dalšího adepta na postup FC Družstevník, to byl i náš poslední zápas ve skupině 4. ligy. I přes tuto převelice radostnou novinu jsme však toužili potvrdit letošní dominanci nám vlastním kombinačním, oku lahodícím fotbalem, kterým se pyšníme po celou sezonu a který dodává lesk našim bodovým ziskům a hřeje u srdcí naše věrné fanoušky.

Nicméně nám bohužel není vlastní pouze tento takticky vyzrálý typ hry, ale i problém se zvládáním vypjatých zápasů. Toto si lze potvrdit zběžným nahlédnutím do historických análů Strahovské ligy. Nelze však říci, že bychom do zápasu nastoupili bez chuti po vstřelení gólu a bez pověstného drajvu, ale vedení se po velice naivní, snad by se dokonce dalo říci až dětinské hrubici Karla na vlastní polovině hřiště ujal soupeř. Nevím, zda to způsobil tento okamžik, či vědomí jistého postupu, nebo snad zelené orgie v hospodě po zápase, bohužel tento mač měl tak divoký průběh, že jeho vývoj skóre je mi záhadou. Nejprve se nám však podařilo se soupeřem srovnat krok, dále se skóre měnilo snad co pět minut. Když už to několikrát vypadalo, že se nadechujeme k perfektnímu obratu, pro jistotu jsme se srazili odevzdáním balonu soupeři v pozici, ze které nemohl nevstřelit gól. O náš gólový zápis se v tomto utkání postarali Tomáš Kratochvíl, David Brožek svým efektním i efektivním důrazem ve vápně a dvakrát David Blatský – nejprve přesně mířenou střelou z poloviny hřiště přímo do gólmana, který tím byl tak zaskočen, že si míč raději téměř hodil do svatyně sám a poté rovněž příkladným důrazem ve vápně.

Špatná rozehrávka je však naším nejvýraznějším problémem, jinak vše šlape jako švýcarské hodinky. Pokud ji zlepšíme, lze konstatovat, že naše hra by zcela určitě měla parametry převyšující velice pravděpodobně (spíše téměř jistě) všechny úrovně strahovské soutěže. Takovéto vysoké cíle si však nemůžeme klást od sezony k sezoně, a tak je naplňujeme poněkud pozvolněji.

I proto neváhejte dorazit na další zápas Trblblblblb, tentokrát již v play-off fázi, abyste se sami přesvědčili, jak rychle se za vytyčeným cílem ženeme!

Karel Andrle

Kategorie: Nezařazené