Po zdrvujúcej porážke sa morálne aj personálne oklieštená zostava B-týmu polozhromaždila na svoj posledný zápas sezóny. Chýbali opory v obrane aj útoku, veteráni aj nováčikovia, skúsenosť i mladícka dravosť. Súper na tom však, aspoň čo do počtu, nebol oveľa lepšie. Dalo by sa povedať, že vôbec.

Zápas začínal v 4. A my sme poskytnutú početnú výhodu v úvodných minútach nemilosrdne (aspoň si to tak nejak drsne predstavujte) využili. Posledný mohykán do radov FC Alcoholtea pribudol za stavu 2:0 pre nás. S touto mentálnou vzpruhou sme sa s krutými nástrahami nemilosrdnej strahovskej zimy (Maksim: “Ta-káto kosa ne-byla ani u Stalin-gradu!”) pasovali aj v ďalšom priebehu o čosi málo úspešnejšie, než súper. A to aj napriek absencii nášho obvyklého fanúšikovského jadra. Pozorovanie korelácie medzi Davidovou a Kamčinou (ne)účasťou a následná analýza dát nám dali bolestne vytušiť, že Kamčine pravidelné návštevy na našich zápasoch predsa len neboli prejavom neskonalej sympatie a obdivu voči našim oduševneným a po technickej aj taktickej stránke prepracovaným výkonom. I keď… každý výrok o prázdnej množine je vlastne pravdivý… Tak či onak, do polčasu sme išli s vedením NiečoAko 4:0.

Po prestávke (áno rozhodca v tej kose naozaj urobil polčasovú prestávku) sme opustení a odvrhnutí ako dvojdňové rohlíky ďalej urputne bojovali o svoju česť a hrdosť. Rozdiel skóre doteraz nevídaným spôsobom ďalej narastal v náš prospech, prvý sezónny gól si pripísal dokonca aj náš gólman Michal (vlastnosti získanej postupnosti strelcov sú predmetom ďalšieho skúmania). Keď už sa pár minút do konca za stavu (7±ε):0 schyľovalo aj k nášmu prvému čistému kontu v sezóne, uvedomil si Michal (ten v bráne) hrozbu blížiacej sa pokuty a “nenápadne” pustil jednu z ojedinelých striel súpera za svoj chrbát. A aby predišiel mediálnym špekuláciám (nepodarilo sa) o sabotáži čistého konta (ktoré by ho vyšlo asi na 150 Kč, takže posúďte sami), učinil tak ešte raz.

Po záverečnom hvizde tak do análov strahovskej ligy putoval výsledok 9:2. V zápase dramatickom asi ako sobotná repríza AZ-kvízu sme teda oprášili zašlú slávu kedysi vychýrenej ofenzívy B-tímu a pripísali si prvé (a jediné) body v play-off, v ktorom (možno až na obloženú misu a pár sekúnd prchavej slávy na vyhodnotení SL) o nič nešlo. Dovidenia v 3. lige.

Kategorie: Nezařazené