Volejbalový tím Tralalalala v nedeľu 18. 11. odohral svoj druhý turnaj v tohtoročnej sezóne AVLky. Zišli sme sa v počte sedem hráčov, ale nahrávačka Maryla Svobodová nás ešte pred začiatkom opustila, pretože sa necítila práve vo svojej koži. Tím teda pozostával z kapitána Romana Káčera, dvoch nahrávačiek Terky Frankovej a Zuzky Řežábkovej a troch blokárov Aleša Tygla, Ondra Slámu a Martina Matušů. Posledný menovaný hral tento turnaj na poste smečiara.

Po naštudovaní hry nášich súperov z tímu “Draze zaplacená zkušenost”, ktorí hrali zápas pred nami, sme nastúpili plní elánu na kurt. Hneď na úvod sme chytili šnúru dobrých podaní a súpera sme na našu polovicu púšťali veľmi zriedka. Ale čo čert nechcel karta sa obrátila a súperi začali sťahovať náš famózny náskok. Našťastie bol tak veľký, že sme set úspešne dotiahli do víťazného konca. Druhý set mal rovnaký charakter. Súperovi vo väčšine prípadov stačilo loptu prehodiť a oni potom narazili na našu obrannú stenu v podobe skvelých blokov. Zápas sme teda vyhrali bez straty bodu 2:0.

Nabudení z víťazstva v prvom zápase sme bez prestávky nastúpili do zápasu druhého. Súpermi nám boli hráči z tímu “U-U-A-A” s gorilami na dresoch. S týmto tímom sme už jeden zápas hrali a to v prípravnom turnaji kde sme po troch setoch vyhrali 2:1. Prvý set sa naša hra vôbec nepodobala na hru z predošlého zápasu. Trápil nás hlavne absentujúci dobrý servis a tak isto sme pohoreli aj na smeči. Skoro každá dlhá výmena končila chybným zakončením z našej strany. Bojovali sme o prvý set až úplne do konca až sme podľahli 25:27. Do druhého setu sme nastúpili sklamaní, ale o to viac sme chceli vyhrať a prebojovať sa do tie-breaku. Na podanie nastúpil Martin Matušů a svojou plachtiacou strelou spôsoboval na druhej strane nemalé problémy. Vďaka tomu sme si urobili opäť obrovský náskok, z ktorého sme vyťažili víťazstvo v druhom sete vysoko 25:11, aj napriek zraneniu palca nahrávačky Terky Frankovej. Nechápajúc stratu prvého setu sme sa nezastaviteľne blížili k zisku ďalšieho bodu. Pri náskoku 11:3 v treťom sete sme si mysleli, že už je set v podstate v náš, ale to sme si len mysleli. Znova sa súperovi podarilo stiahnuť náskok len na dva body. V tom momente sme pochopili našu prehru v prvom sete. Nakoniec sa nám ale podarilo set uhrať celkom hladko 15:10, čím sme si zabezpečili 2 body za víťazstvo v tie-breaku.

Dohromady sme získali 5 bodov zo šiestich a posunuli sme sa na šieste miesto v tabuľke, čo nie je až tak zlý výsledok.